Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi így tartjuk a dec.24-ét....

Mi így tartjuk a dec.24-ét. Vélemények?

Figyelt kérdés

Már tavaly is így tartottuk. 23-án éjjel feldíszítjük a karácsonyfát,hogy reggel,mikor felkelnek,már az ajándékok a fa alatt legyenek.Ezt azért gondoltuk jónak,hogy egész nap játszhassanak a játékokkal. Ha este lenne karácsonyfa,meg ajándék,akkor a gyerekeket el kellene vinni a nagyszülőkhöz,amit nagyon nem akarok,mert addig ők sem állíthatják fel a fájukat. Nem panaszkodnának tudom,de nem akarok nekik kellemetlenséget.

A másik meg,hogy akkor nem tudnának sokat játszani,nagyon felpörögnének,és nem aludnának jól. 25-én és 26-án a nagyszülőkhöz megyünk felváltva. Akkor sem tudnának a játékokkal játszani.

Szerintetek tönkre vágjuk ezzel a szenteste hangulatát?


2011. nov. 16. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Amikor mi kicsik voltunk, nálunk is így volt. Én is így fogom csinálni!

2011. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen!!!!!!


Én érzelgős vagyok. Nekem fontos a szent este. Fontos ez a nap. Azért mert így neveltek. Mert volt varázsa (persze a te változatodnak is van). Mi apuval sétálgattunk, amíg anyu fát díszített és ajándékot pakolt. Játszani meg jó esetben egy kerek évünk volt a kapott játékokkal.


Szóval eszemben sincs lehúzni a ti szentestéteket. Ahány ház annyi szokás. Ha nektek így jó, akkor csináljátok így. Csupán az én véleményemet mondtam el.

2011. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azzal vágnátok tönkre, ha nem úgy csinálnátok, ahogy nektek és a gyerekeknek jó.

Ha nektek ez így megfelel, így lesz logikus, akkor ne gondolkozz azon, hogy mit szólnak ehhez mások.

2011. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2. teljesen igazad van,pont ezért van bennem ez a rossz érzés,hogy nem csináljuk jól.Lelkiismeret furdalásom van,hogy nem este tartjuk. Ezt a sétát megemlítem a férjemnek,hátha megpróbáljuk idén. :) 1-nek,és 3-nak köszönöm a biztatást!Nektek is igazatok van,de nem vagyok biztos hogy ez így jó,de örülök,hogy nem nézünk ki csodabogárnak.:)
2011. nov. 16. 11:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy jó ideig mindig "szent kora délután" volt, hogy legyen idő játszani, beszélgetni, enni, ünnepelni.

Mikor már nőttek a gyerekek, akkor kitolódott a dolog, de soha nem jött este 9-kor a Jézuska. Általában 5-6 órakor volt ünneplés.

2011. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk este volt a fa és az ajándékosztás , annak igazi a hangulata, viszont mióta gyerek van azóta fordult a kocka, úgy mint nálatok, éjjel fa öltöztetés, reggel ajándék, viszont, este a szép karácsonyi fényeknél együtt vacsizunk, zenét hallgatunk, és utána a gyerek befekszik a fa alá és játszik tovább..deeeeeee nem az igazi:(( úgy, hogy idén már nem így lesz:)
2011. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

tavaly mi is úgy csináltuk,hogy szent este délutánján feldíszítettük a fát,közben anya csinált vacsira halat meg hozzá köretet..Aztán amig vacsiztunk megjött a Jézuska....Ez olyan 6 óra körül volt..2 éves volt a lányom.

Viszont másnap reggel mentünk az egyik mamához,aztán köv. nap a másik mamához és mindenhová cipeltük magunkkal a kapott ajándékokat.:)

Idén mi nálunk is az lesz hogy feldíszítjük vacsi után a fát és reggelre jön a Jézuska.A mamáékat pedig egy nap alatt letudjuk karácsony másnapján..Így egy egész napa lesz hogy csak az ajándékaival foglalkozzon.Mamáék is meg fogják érteni,hogy csak keveset leszünk nálunk,ugyanis dec.-4 re vagyok kiírva a kisöcsivel,így nem nagyon szeretnénk egész nap menni meg úton lenni..


Nekünk is így volt amikor picik voltunk és ugyanúgy örültünk mindennek,mintha előtte este kaptuk volna meg..

2011. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk úgy van, hogy a déli szunya alatt, van fadíszítés!Mire abból felébred akkor van fa meg aji!Mert mi meg szenteste a sógornőméknél vagyunk mindenki!Így neki is van egy kis játékidő, majd indulás...De lehet mi is áttérünk a reggelre, mert jövő karácsonykor, meg már ketten lesznek, és nem hinném, hogy egyszerre fognak még akkor aludni :)

De mimeg szeretjük a férjemmel együtt feldíszíteni, így szerintem marad az ahogy nálatok van!


23 hós kislány és 15 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tavaly előtt mi is úgy csináltuk,hogy du. alvás alatt volt fadíszítés,de a nagyobbik lányom már rég nem alszik délután. Ezért is tértünk át a reggelre.
2011. nov. 16. 12:16
 10/17 anonim ***** válasza:

Csináljátok úgy, ahogy nektek jó! :)

Gyerekkoromban a szüleim 24-én kora délután díszítették a fát, 10 éves koromtól mi is segítettünk nekik. Utána rögtön ajándékozás volt, majd 6-7 körül vacsora. Így megvolt minden.

Mi úgy csináljuk, hogy mivel a nagyobbik fiam már nem alszik délután, így ő segít nekünk fát díszíteni. Én szeretem ezeket a perceket, olyan békés és meghitt. Aztán amikor felébred a kicsi, átadjuk az ajándékokat, így vacsi előtt még tudnak játszani velük.

2011. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!