Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az Angelika...

Mi a véleményed az Angelika névről?

Figyelt kérdés
(Nem Ándzselikaként, hanem simán Angelika, így magyarosan.) Ha ez lenne a kislány neve és kiköltöznénk külföldre, akkor az Ándzselika (persze normálisan leírva) lenne a külföldi megfelelője ugye? Hogy becéznéd ezt a kislányt? Szerinted felnőttként is megállná a helyét egy Angelika vagy inkább gyereknév?
2011. nov. 18. 23:20
1 2
 1/17 anonim válasza:
34%
szerintem ez argentin sorozathősnő név. én azt javaslom keressetek valami mást. :)
2011. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem argentin sorozatban Delphinának meg Florenciának hívják a lányokat, nem Angelikának. És amúgy latin eredetű.
2011. nov. 18. 23:29
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom ezzel a névvel, és igen külföldön is ismert név.
2011. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
69%
A külföldi megfelelője szerintem Angela, Angelina. és az úgy már jól hangzik, de az Angelika... Ez olyan nagyon erőltetetten magyarosított név.
2011. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az Angéla nem igazán tetszik. Az Angelináról meg mindig A. Jolie jutna eszembe és nem szeretem őt. Amúgy ezek nem rokon nevek. (Én is azt hittem, még mielőtt...) De most, amikor megnéztem, hogy mit is jelent az Angelika, láttam alatta az Angelinát és ott van, hogy az Angéla kicsinyítős továbbképzése. Szóval az a rokonneve ezek szerint.

ANGÉLA

- görög-latin eredetű; jelentése: angyal, követ, hírnök.


ANGELIKA

- latin eredetű; jelentése: angyali, angyalhoz hasonló.


ANGELINA

- az Angéla kicsinyítő továbbképzése.

2011. nov. 18. 23:37
 6/17 A kérdező kommentje:
Jajj az lemaradt az előbb, hogy szerintetek is argentin sorozatszereplős? Légyszíves a többi kérdésre is válaszoljatok, ami a leírásban van.
2011. nov. 18. 23:39
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Igen, sorozatszereplős, illetve cigányos, már ha ez szempont. Náluk hallottam többször, de az igaz, hogy Angélaként gyakrabban.
2011. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Hát, nekem nem igazán jön be. Becézés, még az Angi, Ani, Angyalka igen, de pl. Liki, Likus :P Nekem a végén az a ...lika, az nem jön be. Amúgy felnőttként a ka vége miatt kérdezed? De ha nektek tetszik ez a név, akkor ne változtassatok, mert mindenkinek más az ízlése, a nevekben is.
2011. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép név,habár vallásos hangzatú ,szerintem azért is gyakori a sorozatokban.
2011. nov. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én cigányoknál az Alexandra nevet hallottam/hallom sokszor. Na azt én is bekönyveltem magamnak, hogy cigány név, nem is tetszik.

Sorozatban még nem hallottam Angelikát, bár lehet rossz sorozatokat nézek és a Dr. House-ban vagy a 13mas raktárban nincsenek ilyen argentin bögyöstehenek.

Őőő mi volt még.. Ja igen, az Angelikának semmi köze az Angéla névhez, azonkívül, hogy rokonnevek, de nem egymásból alakultak ki. (Vagyis egyik a másikból, na.) A kislányos kérdést azért tettem fel, mert az Angelika névhez egy szőke fürtös kislányt tudok elképzelni és mondjuk egy Angelika nevű banktisztviselőt vagy közgazdászt már kevésbé.. :S Pedig őszintén tetszik a név, csak nem akarok kitolni a gyerekemmel. A nevek becézéséért meg nem igazán vagyok oda, oké, ami úgy magában elég komoly, pl. Diána vagy László, azt becézem én is és szívesebben is mondom ki a becézett nevet, de egy ilyen nevet, mint az Angelika inkább egészben szeretem mondogatni.(Nem ismerek Angelikát amúgy, de ilyen név pl. az Erika is vagy a Melinda vagy a Gábor.)

Amúgy az mennyire számít, hogy a vezetéknév ő-re végződik és egy a betű jön utána. Rövid a vezetéknév, ezért is gondoltam egy hosszabb keresztnevet.

2011. nov. 19. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!