Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi pótlék kérdés bonyolult?

Családi pótlék kérdés bonyolult?

Figyelt kérdés

Adott egy háromgyerekes család, egy 6, egy 16 és egy 20 éves gyerek, mndegyik tanulói jogviszonyban áll. Kérdés, hogy a 20 éves után jár-e még a családi pótlék? Ebben az esetben a fejenkénti 16.000 ft jár??? Kérem aki tudja, segítsen, sürgős lenne!!!


Köszönöm


2011. dec. 6. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

20 éves mikor töltötte a 20-at? És egyetemen, vagy közoktatásban tanul?

Ha egyetemen, akkor nem jár, és akkor sem, ha már nyáron betöltötte. Viszont őt is figyelembe veszik, így 16 ezer jár, de csak két gyerek után.

2011. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Januárban töltötte

Felsőfokú szakképzésre jár



A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék

a) a 20. életévének betöltéséig jár;

b) 2009. január 1-je és 2003. augusztus 31-e közötti időtartam alatt annak a tanévnek a végéig jár, amely alatt betölti a 21. életévét;

c) 2009. szeptember 1-je és 2009. augusztus 31-e közötti időtartam alatt annak a tanévnek a végéig jár,amely alatt betölti a 22. életévét;


d) 2009. szeptember 1-jétől annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.


A d pont alapján gondoljuk, hogy jár



Itt találtuk:

csaladipotlek.infobomba.hu/

2011. dec. 6. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem hatályos. Javaslom ha tájékozódni szeretnél, akkor inkább a jogszabályt olvasd, mert a netes infokat nem feltétlenül frissítik.

A jogszabály jelenleg így rendelkezik:


ab) a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti;


vagyis egészséges gyermek esetén annak a tanévnak a végéig jár a csp, amelyikben a 20. évet betölti.

2011. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szabó Zsolt20 válasza:

Tisztelt 2.

A törvényben szereplő dátumokat a forrásod (amit egyébként én is megtaláltam)rendesen elír.

A hivatalosan a következő képpen írja:


"A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék


a) a 20. életévének betöltéséig jár;


b) 2003. január 1-je és 2003. augusztus 31-e közötti időtartam alatt annak a tanévnek a végéig jár, amely alatt betölti a 21. életévét;


c) 2003. szeptember 1-je és 2004. augusztus 31-e közötti időtartam alatt annak a tanévnek a végéig jár,amely alatt betölti a 22. életévét;


d) 2004. szeptember 1-jétől annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

(2002. évi XXXIII. törvény)



Tisztelt 3.


Neked teljesen igazad van.



Csak annak a magyarázatát mondja meg nekem valaki, hogy az 1998. évi LXXXIV. törvény valamint az azt módosító 2002. évi XXXIII. törvény miért mond ilyen szinten ellent egymásnak?

(Hiszen arról sehol nem számolnak be, hogy a 2002. évi XXXIII. törvény 3.§-a amely az 1998. évi LXXXIV. törvény 7.§-át módosítja hatályát vesztette volna.)

2013. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!