Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az Oláh Szófia Olimpia név...

Az Oláh Szófia Olimpia név hogy tetszik nektek? A párom nem szeretné, ha az ő (Oláh) vezetéknevét kapná a baba. Hanem az enyémet!

Figyelt kérdés
Fél, annak ellenére, h nem vagyunk azok romának fogják tartani a gyereket! (Az én nevem szépen csengő, nemesi név) De félek a család és a környezet furcsának, elítélendőnek tartaná, ha az én vezetéknevemet viselné! Már most látom ismerősök arcán a meglepődést, mikor mondjuk!!!! :S Ezért is kéne, h véleményezzétek!
2011. dec. 8. 17:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Még egy Pléjsztésönt csak oda kéne biggyeszteni a végére, hogy aztán feltétlenül cigányos legyen.
2011. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj sincs az Oláh vezetéknévvel. Viszont a Szófia nekem elég idegennek hat. Találóbb választás lenne a Zsófia, azt lehet Sophie-nak is becézni.
2011. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez így tényleg elég romásan hangzik,bocsi. Nekem Lakatos ismerősöm van,aki nem roma. A származás meg amúgy is több más dologból is kitűnik (viselkedés,bőrszín) nem csak a névből.
2011. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolom, h a vezetéknévhez a választott nevek nem nagyon passzolnak! De annyira fura lenne, ha nem a párom vezetéknevét kapná a baba! Szerintetek elfogadott ma már az, ha az anya vezetéknevét viselné? (Egyébként az enyémhez nagyon jól megy a név) :)
2011. dec. 8. 17:31
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem veszi fel a párod a te neved, és onnantól már (leszámítva a régi ismerősöket, családot) senki meg nem mondja, hogy eredetileg kié volt a név.

Ez így ebben a formában még romák között is kirívóan hangzik, ne haragudj :)))

Én sem voltam sose kibékülve a nevemmel (szláv eredetű), sokáig gondolkoztam, hogy meg is kéne változtatni, aztán kaptam egy szépet a férjemtől.

2011. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válasszatok kevésbé kacifántos nevet pl.Szabina vagy Eszter stb.Nekem is van ilyen vezetéknevű ismerősöm,aki magyar,de ő fiú és Oláh Zoltánnak hívják.
2011. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

És, ha csak Oláh Szofi lenne? Vagy az is romás még? :DDD

Annyira nem szeretném, ha az én vezetéknevemet viselné!!! Nem vagyok jóba az apámmal és az ő felöli családdal, így ezért is ragaszkodok ennyire a párom nevéhez!!!!

2011. dec. 8. 17:40
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj a vezetéknévvel,de tényleg romás ha nagyon különleges név van mellette.
2011. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

le lehet pontozni, de az Oláh az egyik leggyakoribb cigány név és semmi szín alatt nem szeretném, ha a gyerekemnek ez lenne a vezetékneve. Abszolút egyetértek a pároddal...

az meg, hogy ki mit gondol, miért érdekel? Nem nekik kell majd elviselni a névvel járó kellemetlenségeket...


amúgy a Szófia Olimpia külön-külön szép nevek, de nem mennek együtt.

2011. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
amúgy én is elgondolkodnék a névváltoztatáson. (a férjed vegye fel a tiedet)
2011. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!