Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiába a google, nem értem a...

Hiába a google, nem értem a GYED összegét. Van értelme dolgoznom? Valaki segítene?

Figyelt kérdés

1.

a legkisebb minimálbért kapom, netto 60.900; br 78.000 Ft. a br. fizu 70%-a elvileg a GYED, amiből vonják az SZJA-t, meg a nyugdíjt=40.404 Ft

idézet 5-ös válaszolótól, ha valakit érdekel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


szóval ha 40 ezret kapnék így BRUTTÓN GYEDként (a nettója internetes kalkulátorral 45.000Ft szóval ezt sem tudom kiszámolni)a gyes pedig 28 ezer így van értelme várnom a gyerekvállalással, hogy meglegyen az egy éves munkaviszonyom? (most vettek fel dolgozni)

3. a gyedhez 1 éves folyamatos munkaviszony kell?

nekem 1 hétig nem volt munkám két munka között, így a nulláról indulok időben???


előre is köszönet a válaszokért


2011. dec. 8. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 5. válaszoló:)

Kezdem hátulról:

a gyedhez nem kell folyamatos munkaviszony, szülést megelőző 2 éven belül kell 365 nap. Ha egy hétig nem volt munkád, akkor folyamatos a biztosítotti jogviszonyod - ergo abszolút nem indulsz nulláról.


A 78000 bruttó 70%-a 54600Ft. Ebből 5460 nyugdíj, és 8736 szja.

Vagyis valóban nettó kb. 40500.


Ha igényelsz adókedvezményt, akkor 8736-al több, vagyis majdnem 50 ezer havonta.


A gyes esetében nem lehet adókedvezményt igénybe venni, így a gyed a legjobb esetben kétszer annyi, mint a gyes. Szerintem megéri.

2011. dec. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A munkaviszonynak nem kell folyamatosnak lenni. Az a lényeg, hogy a szülést megelőző két évben legyen legalább 365 nap munkaviszonyod,ami több munkáltatónál is lehet. A 28.500 Ft-os gyed is bruttó az nettóban csak úgy 25.500,- Ft körül van. Tehát a gyed és a gyes között van kb. 20.000,- Ft különbség. Nézőpont kérdése, hogy ezért megéri-e dolgozni. A családok többségénél minden fillér számít, akkor igenis lényeges ez a különbség.
2011. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szia 5-ös válaszoló :)


viszont nekem úgy nem volt 1 hétig munkám, hogy megszűnt egy munkaviszonyom, beregisztráltam munkaügyi központba és utána most fognak bejelenteni másik munkahelyre, ha minden igaz.


2011. évben nincs, csak kb 4-5 hónap munkaviszonyom.


tehát javasolt kb 2012. júniusig dolgoznom és utána szülni?

tehát már csinálhatnánk a gyereket?


és még egy utolsó kérdés:

az adókedvezményt hol kell majd igényelnem?

azt a gyerek születése után kell? vagy?

2011. dec. 8. 19:45
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi második választ is
2011. dec. 8. 19:47
 5/9 A kérdező kommentje:

és ebből 2 hónap munkaviszony csak 4 órás volt!

akkor attól még 2 hónap munkaviszonynak számít?

2011. dec. 8. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy hány órában dolgoztál, egy napnak számít a 4 órás és a 8 órás munkanap is.


Ha 2011-ben 4-5 hónap munkaviszonyod volt, akkor két lehetőség van: 1. az oké, hogy regisztráltál munkanélkülinek, de kaptál álláskeresési támogatást is ez idő alatt? Ha igen, akkor az is biztosítotti időnek számít.


2. nem kaptál álláskeresésit - akkor a 4-5 hónaphoz 7-8 hónap munkaviszony kell ahhoz, hogy kapj gyedet. Ha most összehozzátok a babát, akkor mire megszületik, bőven meglesz a szükséges 365 nap (ha végig élni fog a munkaviszonyod).

2011. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

most beszéltem a párommal és kiderült, ő még gyűjtögetni akar gyerekvállalás előtt.


és felhozta azt is, hogy olyan sokat veszekszünk, azt se tudja mi lesz velünk.


de jó, hogy én amíg gyereket tervezek, ő a végét.


most legszívesebben meghalnék(képletesen)

2011. dec. 8. 21:16
 8/9 A kérdező kommentje:

mentek pontok

köszi a válaszokat

2011. dec. 8. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak rossz passzban van! AZért ne keseredj el teljesen, mindenkinek lehet sz@r napja.

Csak türelem, minden kiderül idővel, addig azért ne rágd magad. Én drukkolok nektek:)

2011. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!