Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális a sűrű...

Szerintetek normális a sűrű óvónő váltás?

Figyelt kérdés

Kis-mini csoportról van szó.

Nem vagyok jártas ezen a téren ezért kérnék véleményeket...Szeptemberben 1óvónővel,és egy másik csoportból kölcsön kapot aztán úgy volt véglegesített dadussal indultunk volna..de az 1szem óvónő felmomondott aug 30.án...Így maradt a dadus,és 1 helyettesítő óvónő...aztán felvettek egy óvónőt,így a dadus,egy helyettesítőés ez az új óvónő volt....majd a helyettesítő helyett is jött egy akit frissen vettek fel...a rlgebben érkezettet kirúgták a próbaidő lejárata után..de másnapra már itt volt helyette egy másik..ja és közben a dadus visszament a régi csoportjába,és jött egy régi aki táppénzen volt....A 2.új óvónő elment magától....így jelen llás...régi dadus táppénzről...valamint a 3.ként jött óvónő,és a helyettesítő....Szerintetek ez normális???

2 dadus,3óvónő +a helyettesítő??

lenne egy óvónő de ő csak 2013elején jön vissza külföldön van....

Addíg hogy mi lesz??

Azt mondják jó ez így mert a gyerekek ismerik egymást ill a terem ugyanaz....az emberekhez nem ragaszkodnak még úgy mondják a vezetők...Ill szocializálódniuk kell amihez jó az ha sok emberrel találkoznak...Kislányom az elején nagyon szeretett menni oviba,de most már el sem akar indulni itthonról,ill van hogy sír is..délután mikor elhozom azt mondja jó volt...de reggelente...pedig imdott menni,mindíg.....

Máshol is ilyen nagy cserék vannak??

Írjatok légyszi tapasztalatokat..

Csak jó lenne egy kis állandósság nekik nem?Én így látom....

Köszönöm!


2012. jan. 4. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Húú de ismerős a helyzet. Miniben én sem értettem semmit. 1 állandó óvónő volt,mindig más volt a váltótársa,a dadus hol ez hol az. Aztán az év végére már rendeződött a helyzet állandó óvónőt kaptak végre,csak a kiscsoportban más lett a dadus nekik,de azóta is ugyanaz hála a jó égnek (most középsős).
2012. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt abszolút nem tartom normálisnak. És meg is értem a gyerekedet, hogy így nem szeret járni. Az én lányom nehezen oldódó típus, neki esélye sem lenne ott. Biztos vagyok benne, hogy én egy másik óvodát keresnék. Nálunk szeptember 1-én kezdtek. Akkor egész nap velük volt a két óvónőjük és a dadusaik. A harmadik héttől kezdve váltott munkaidőben járnak. És ez így is lesz remélhetőleg a nagycsoport befejezésééig.
2012. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek, ez a gyerek szempontjából abszolút nem jó, annak idején én az iskolában is kibuktam 1. osztályban, ha a tanítónénim beteg lett, és más jött be helyette. Csakhogy sajnos a mai világban még az óvónők sem találják a helyüket. Nálunk például az történt(én óvónő vagyok) tavaly januárban, hogy a kolleganőm felmondott, rá két hétre nekem összejött a baba és táppénzre mentem. Mondhatni óvónő nélkül maradt a csoport egyik napról a másikra. Szerintem hiába íratnád másik oviba, ott is megtörténhet ugyanez, emiatt nem az óvoda és nem is az óvónők okolhatók, hanem a mai világ. Ugye már nem dolgozunk le 40 évet ugyanazon a munkahelyen...amíg én az oviban dolgoztam(7 évet) rengeteg óvónő jött-ment, kirúgtak, szóval nem tudsz mit tenni, csak szegény gyerkőcök hogy viselik, az más kérdés. És persze szülő szempontjából ez a legfontosabb.
2012. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: ez nagyon nem jó a gyerekeknek. Marhaság, hogy egymáshoz és a helyhez kötődnek! Főleg 3 év körül még nem is igazán tudnak egymással mit kezdeni, nagyon fontos a megszokott felnőtt jelenléte.


Sajnos nálunk is hasonló zajlott, a 4 ovis év alatt (a gyerekem évvesztes) 5 óvónő volt, az első 3 évben az egyik legalább fix maradt, az utolsóban viszont őt is áthelyezték (azóta is szenved tőle, mert ezt a helyet szerette). Hogy miért? Mert a vezetőóvónő „sakkozott” velük, a „saját embereit” akarta benyomni a megfelelő helyekre. Aminek a levét a gyerekek (és a pakolgatott óvónők) itták meg.

Az én gyerekem is utálta már a végén az óvódát, és sokat emlegette a régebbi óvónőket…

Szerintem felháborító, olyan, mintha a gyerekeket csak szükséges rossznak éreznék egy óvodában.


Ki az, aki azt mondja, hogy jó ez a gyerekeknek? Nekem meggyőződésem, hogy 6-7 éves kor alatt az állandóság nagyon fontos a gyerekeknek, biztonságérzetet ad. (Sőt, még alsóban is fontos lenne, bár addigra azért talán könnyebben feldolgozzák.)

2012. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit: az én gyerekemet még 6 évesen is zavarta, hogy az új óvónővel más szabályok jöttek az óvodába. Ahogy az is, hogy hát – lássuk be – nem mindegyik egyformán jó pedagógus, az egyik mindent enged, aztán ordít, ha épp úgy látja jónak, a másik („érdekes módon”) csöndesen, szép szóval is be tudja tartatni a szabályokat. Lehet tippelni, melyiket szerették a gyerekek. :)
2012. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!