Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól vállalhatok munkát?

Mikortól vállalhatok munkát?

Figyelt kérdés

2011 novemberében született meg a kislányom,és az érdekelne,hogy ha most tudnék főállásban munkát vállalni,azt megtehetem így hogy a lányom még nincs 2 hónapos sem?persze a gyes lemondása mellett!lehetőségem lenne most elmenni dolgozni,de amikor a fiam 2009-ben megszületett,akkor a gyermek egy éves kora után lehetett csak dolgozni,azt viszont már tudom,hogy a jogszabályok változtak,csak konkrétan erre sehonnan sem kaptam választ!

Köszönöm a segítséget!!6hetes Flóra anyukája


2012. jan. 6. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha apuka megy vele gyesre (gyedre), akkor te vállalhatsz munkát.
2012. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szegény babóca!De sajnos a pénz nagy úr! S mi lenne a kicsivel? Nagyi is mehet gyesre asszem.
2012. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyszülő is mehet gyesre.
2012. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet egy éves kora előtt dolgozni, de akkor nem jár a gyes, ez régóta így van. De egy éves kora utáni munkavégzés esetén is már csak akkor jár a gyes, ha a munkavégzés ideje a heti 30 órát nem haladja meg.

Ha apa jogosult rá, mehet gyedre, de csak a tgyás után (ha nincs tgyás, akkor a szülés +168 nap után).

Ha te több, mint 6 órában mennél dolgozni, akkor meg kell nézni, hogy apa v. nagyszülő tudja-e igényelni a gyest.

2012. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nagymama nyugdíjas,nem szívesen adná fel a nyugdíj összegét arra a 28.500 ftr-ra.....apukával együtt mennénk dolgozni,tehát a gyes így neki sem jár!felügyelet lenne,de a gyest így teljesen le kell mondanunk ha jól értem...és akkor nincs már időkorlát?mármint akkor ha a lányom csak 1-2-3 hónapos akkor is dolgozhatok úgy hogy senki nem jogosult az utána járó gyesre?:O
2012. jan. 6. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, dolgozhatsz. Ha jól értem, akkor a gyerekkel egy idegen lenne - gondolom pénzért, és ti nem szorultok rá a gyesre (szerencsére).


Mivel nem veszel igénybe jogosulatlan segélyt (gyes!), így mehetsz dolgozni.

2012. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam,hogy nem "szorulnánk" a gyesre,és nem idegen vigyázna a gyerekeimre,hanem a nagymama,de mivel ő nagyobb összegű nyugdíjra jogosult,ezért nem akarja "elcserélni" a 28500 ft-os gyesre!és igencsak szar anyagi helyzet alakult ki=ezért mennék dolgozni-.-"
2012. jan. 6. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja értem.


A törvény ezt mondja ki: "A GYES-t igénybe vevő szülő a gyermek egy éves koráig nem folytathat kereső tevékenységet."


Ergo, ha nem veszi a gyest igénybe, akkor azt csinál mellete, amit akar.


Azért az jó, hogy a Mama maradna vele otthon :)

2012. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen,énis egy évre emlékeztem,de hallottam már olyat is hogy ezt csökkentették fél évre!ami ezek szerint nemigaz! amúgy idegenre sosem bíznám a gyerekeimet!persze az óvoda más,de pici faluban élünk,ismerjük az óvónőket,bölcsöde meg nincs is,így csak a nagymama marad!20 évesen szültem a fiamat,éppen elvégeztem a sulit,így nem sokat dolgoztam még,de azért hogy jó életet biztosítsak a gyerekeknek,és minden szükséges dolgot meg tudjak venni nekik,sajnos dolgoznom kell nekem is,mert a gyes és a családi pótlék nem sok mindenre elég!eleget nélkülöztünk mi gyerekkorunkba,és nem akarom hogy az én gyerekeim is így nőljenek fel!nem szívesen hagyom itthon őket, de már nem látok másik lehetőséget!2 végzettségem van bolti eladó és virágkötő amikkel kb elmehetek a sóhivatalba,mivel papírom van róla,amennyi járna annyit egyik munkáltató sem fizet!
2012. jan. 6. 14:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha egy éves kora előtt dolgozni mégy, nagyszülő nem igényelhet gyest, kizárólag apa.


A törvény szöveg: a gyermek szülőjének vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa (a továbbiakban együtt: nagyszülő) is jogosult a gyermekgondozási segélyre, ha a gyermek


a) az első életévét betöltötte.

2012. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!