Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek még tetü írtására?

Mit tegyek még tetü írtására?

Figyelt kérdés
Kislányom a suliban összeszedte a tetveket :(( 4 napja derült ki, sokat kiszedtem a hajából,lekezeltem tetüírtóval, másnap már csak serkék voltak, tegnap ismét lekezeltem, mert délelőtt újra találtam tetüt. Este ismét csak a serkék, ma pedig újra nagyon viszket neki, és volt egy tetü és pár serke. Már kész vagyok idegeileg. Mikor fog már végleg elmúlni? Mit csináljak még? Sapkákat, kabátokat,ágyneműt,mindent mostam. A szer megelőzésre is való, tehát a párnáról már vissza elvileg nem mennének..

2012. jan. 14. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Sok tetűirtó szerhez adnak nagyon sűrű fésűt. Ezzel szinte minden serke leszedhető, kifésülhető. Az a gond, hogy nem tudhatod, pontosan mikor kapta a tetűt. Ha 1-2 kifejlett nőstény települt a fejére, esetleg megtermékenyítve, azok lepetézhettek, de nem biztos, hogy ugyanakkor. Viszont a tetűirtó szer a serkét nem öli meg, tehát azok kikelhetnek és újra kezdődik minden előlről. Ezért szoktálk javasolni, hogy a felfedezés után kb 2 naponta ismételjük meg a kezelést, majd utáűna hetente ismét, legalább 2 alkalommal.

2012. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 naponta kezeld tetűirtószerrel, amíg találsz benne, sajnos a serkéket le kell szedni, mert még a serkekefe se szedi ki mindet. Nagyon fontos, hogy amíg nem szűnik meg a probléma, minden nap ágyneműcsere. Nálunk is volt egyszer ilyen probléma, egy hét alatt sikerült teljesen kiírtani, én kimostam mindent amivel érintezhetett a gyerek (nappali díszpárnáitól elkezdve a plüss játékokig)
2012. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Próbáld ki ezt, ez a serkéket is elpusztítja. Olajszerű, így megfulladnak a bent maradó dögök is, nem szaporodnak tovább. Amikor szeded ki a kislány hajából a serkét, nyomd szét a körmöd között, ha pattan, akkor még életképes, és kell még egy-két kezelés. 4-5 kezelés kell, főleg, ha hosszú a haja. Ha pedig sikerült végre kiirtani, akkor használjatok ráfújható Paranitot, megelőzésre nagyon jó. Ne keseredj el, a legtisztább családban is ugyanúgy előfordul. Egyébként szólni kellene az iskolai védőnőnek, mert hiába irtod te ki, ha az "alfa-egyed" tovább hordozza a kis élősködőket, újra elkaphatjátok. :(

2012. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kolleganőm kislányának volt hetekig. Mindennel kezelte amivel csak lehetséges. Végül anyukám azt ajánnlota, a füle mögött főleg, mert ugye ha jól tudom ott telepszenek meg. Nos ott egy olyan szinű hajfestékkel mint a kislány haja fesse be egy kicsit. Attól tuti kihalnak. Megcsinálta és tényleg használ. Csak egy tipp.

2012. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!Tud róla a védőnő, és az is megvan, kitől kapta el a lányom.


Van nagyon sűrűfogú fésünk, minden nap többször is fésülöm, és biztos attól is, vakarástól is, néhol pici sebek vannak a fején. Nagyon féltem szegénykémet. Amikor kiderült, akkor kimostam mindent, de azóta nem ismételtem. Akkor most hozzáfogok. A hajfestékre én is gondoltam, régen mikor suliba jártam, nekem mindig mondta a védőnő, biztos nem kapom el, mert kéthetente volt festve a hajam.:)


Már tiszta ideg vagyok, hogy meddig megy még ez a vakarózás. A gyógyszertáros meg azt mondta, hogy akkor mosás után kenjem be, és majd csak egy hét múlva ismételjük meg. Hát a tetük láttán a második nap ismét bekentem. De holnap ujra. Olyan érzés, mintha sosem lennénk már túl rajta... :((

2012. jan. 14. 17:04
 6/6 anonim válasza:

[link]


Nekünk ez jött be. Nincs benne méreg és nem kell sokat szórakozni vele.

2012. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!