Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétségbeejtő helyzetbe kerültü...

Kétségbeejtő helyzetbe kerültünk anyagilag, milyen támogatásokat tudunk igénybevenni?

Figyelt kérdés

3 és 5 évesek a gyerekek

25 hetes terhes vagyok

magyar vagyok:)


2012. jan. 16. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Önkormányzat: rendkívüli és rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, lakásfenntartási támogatás.

Hitel (ha van): kérjetek szüneteltetést v. mérséklést

2012. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

önkormányzatnál rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény(ebben van óvodáztatási támogatás,étkeztetés, pénz), lakhatási támogatás,adósságkezelési támogatás.

Érdemes az szmmm.gov.hu-n nézelődni, vagy a kormányportálon, bár sok helyen tavalyi anyagok vannak még fennt.

2012. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérhetsz 3 havonta átmeneti segélyt az önkormányzattól.6 és 10 ezer az összege.Szülés után is van az önkormányzatanál egyszeri segély,de ezt nem reklámozzák.Utazási kedvezményt is lehet igényelni.
2012. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi ez a 3 havi átmeneti segély? tudnál linket a jogszabályról?
2012. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lakóhely szerinti önkormányzat szociális osztályát keresd fel, ott részletesen tájékoztatni fognak, hogy milyen feltételekkel, milyen juttatásokat tudtok igénybe venni.

A család 1 főre jutó nettó jövedelem alapján adhatóak ezek a segélyek. Attól is függ, hogy az adott önkormányzat milyen anyagi helyzetben van, mennyi a keret a szociális juttatásokra, és ehhez képest mennyi az igénylő.


- Lakhatási támogatás (csak rezsiköltségre lehet, a szolgáltatóhoz utalják közvetlenül a pénzt, max. 7000 Ft/hó)

- Rendszeres nevelési segély (gyeremekenként 3-5000 Ft/hó) ill. van olyan verzió, amikor az óvodai/iskolai étkezési költséget vállalja át az önkormányzat (ill. tanszert, de ez téged még nem érint)

- Rendkívüli nevelési segély (nálunk ilyet csak évente 2x lehet kérni, de általában csak évente 1x adnak) - kb. 10-20-30ezer Ft

2012. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ezt még elfelejtettem...

A mi önkormányzatunk is 20ezer Ft-ot ad minden kerületi újszülöttnek, de csak annak, aki megigényli 1 éven belül, de ezt a pénzt a "babaszámlára" teszik, ahonnan csak 18 évesen lehet felvenni.

2012. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az átmeneti segélyt úgy igényelheted,ha pl.jan.-ba kaptad,akkor csak áprilisba kérheted megint.Úgy jön ki a 3 havonta.Kell a jövedelemigazolás és a családi pótlékról egy igazolás és egy formanyomtatvány hozzá,amin meg kell indokolnod pár mondatban,hogy mire kéred.Az összes többi segélytől és támogatástól független.
2012. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet Nektek!

Minden jót!

2012. jan. 16. 21:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit,én is hasonló cipőben járok.Sok sikert a babához.
2012. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszömöm!
2012. jan. 17. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!