Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyed-en vagyok, érdemes...

Ha gyed-en vagyok, érdemes gyerekek után járó szabit igényelni?

Figyelt kérdés
2. gyerekemmel vagyok itthon, egyelőre tgyáson, a két gyerek között 2 év 2 hónap a korkülönbség, tehát az 1. gyed lejárta után kivettem a szabikat, a maradék pár hétre pedig táppénzre mentem, azóta vagyok gyás-on. Ebben az esetben érdemes igényelni a 4 napot? Ha visszamegyek majd dolgozni (jövő ősszel), akkor ezt ki tudják majd adni?
2012. jan. 18. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért hagynád elveszni? Apának és anyának külön-külön jár 4-4 nap.
2012. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerencsére idén január 1-től már nem kell ezen agyalni, mert mindkét szülőnek jár a 4-4 nap két gyerek esetén. Esetleg azért erre hívd fel a munkáltatód figyelmét, hogy a tgyás-gyed alatt még járó szabadsághoz ezt is vegyék hozzá. (A munkáltatók egy része még nem is tudja, hogy ez változott idén.)
2012. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!