Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? Én 8 órában...

Hogy is van ez? Én 8 órában dolgozom, a párom részmunkaidős, a kisfiunk bölcsis, akkor az én párom is igényelhetné a gyest?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2012. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha te lemondasz róla, a párod igénybe veheti. (bár úgy tudom csak akkor, ha a nevén van a baba, nem írtad, hogy férjed, ezért nem tudom) nem bántásból írom.
2012. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, be van ide jelentve a párom és apasági nyilatkozatot annak idején készítettünk. Nem tudom ennyi elég-e, hogy a jogszabályban hogy szerepelhet.
2012. jan. 22. 08:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Ennyi elég.
2012. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


Nem jár gyermekgondozási segély a nagyszülőnek, ha


•a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el.


A szülőnek sem jár akkor gyes???

2012. jan. 22. 09:01
 7/8 ava87 ***** válasza:

Az csak a nagyszülőre vonatkozik, a szülőnek jár. És nálatok ez az ideális megoldás, hiszen gyes mellett úgyis csak részmunkaidőben lehet dolgozni, így szerintem ez nektek pont jó, hiszen a párod eleve így dolgozik, te meg maradhatsz 8 órában.

Az apukák ugyan olyan feltételek mellett igényelhetik a gyes-t, mint az anyukák, szóval minden további nélkül lehet ezt így, ahogy ti szeretnétek.

2012. jan. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen az van odaírva, hogy a nagyszülőnek nem jár.

Ugyanott, ahol ezt találtad az is le van írva, hogy a szülő heti 30 órát meg nem haladóan dolgozhat a gyes mellett - és ilyenkor nyilván nem vele van a gyerek:)

2012. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!