Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok gyes-gyed...

Mire számíthatok gyes-gyed terén ha NEM folyamatosan volt bejelentett munkahelyem? , De, .

Figyelt kérdés

Tudom sok oldal foglalkozik vele, de számomra elég kínai a megfogalmazás sokszor túl van bonyolítva. A személyes tapasztalatból írt tanácsok számomra hasznosabbak.

Úgy néz ki Babátvárok.

2009-ben mikor megszűnt a munkahelyem utána munkanélkülin voltam, kis könyvvel sikerült dolgoznom itt-ott. 2010.decembertől 2011 februárig volt egy bejelentett munkahelyem. Utána ismét dolgoztam 2011 szeptemberig. És onnan a jelenlegi bejelentett munkahelyemre mentem, ahol februárban leszek 6 hónapja.

A lényeg hogy én végig fizettem magamra a TB-t,kis sárga csekken amikor nem bejelentett munkahelyen doliztam.

Ezek alapján számithatok-e gyedre vagy mire???


2012. jan. 25. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, minket az érdekel, hogy az elmúlt 2 évben megvolt-e 365 napod. (nem kell, hogy folyamatos legyen)kb. 8 hónap múlva fogsz szülni, addigra ezen a helyen 14 hónapod lesz.


Mivel a szülést megelőző két éven belül fel kell mutatni 365 napnyi biztosítási időt, így 2010. októberig (októberi baba kb)kell nézni. 2010 dectől-2011 februárig -ig 3 hónap , így már 17 hónapod van. innentől szeptemberig nem tudom, mennyit dolgoztál, de 17 hónap bőven megvan 365 nap., még több is.


Remélem, jól számoltam. Reméljük!

2012. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
J, és számíthatsz terhességi-gyermekágyi segélyre, ami fél évnyi időtartam, legkorábban szülés előtt 28 nappal veheted igénybe, majd után gyed.
2012. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor nem folyamatos a munkaviszony, ha 30 napnál hosszabb megszakítás van benne.

Ha te 2010. december-2011 február, majd 2011. február-szeptember között dolgoztál, és kb. szeptembertől meg a mostani helyeden vagy, akkor az folyamatos munkaviszonynak számít:)


Mondjuk a gyedhez nem kell folyamatosnak lennie, de azért jó ha tudod:)


2010-től volt kb. 100 napod az első helyen, majd kb. 180 nap egy másikon, és azóta is legalább 180 napja dolgozol, így bőven megvan a szükséges napod (365).

Ha még szülésig (kb 6? hónap), akkor lesz további 180 napod mindehhez, ami azt jelenti, hogy valószínűleg ahhoz is elég napod lesz, hogy a kicsi 2 éves koráig kapd a gyedet.


Ja és gratulálok:D

2012. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!