Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiből jön ki kb havonta...

Mennyiből jön ki kb havonta egy család?

Figyelt kérdés
azért szeretném tudni mert mi most fogunk költözni 70nm-es kertes házunkba. És 1 pici babát szeretnénk most és kiváncsi lenék hogy mennyiből jönnénk ki. Nagyon sporlós vagyok,de csak a férjem keres 75000ft-ot.Ez nagyon kevés ugye?
2008. ápr. 4. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebből tényleg nem lehet messzire menni.A férjem és én együtt olyan 120-140ezer,mikor milyen hónapunk van,forintból gazdálkodunk.Van egy 1,5 szobás panel lakásunk,aminek a rezsije téli időszakban elérheti a 45-50 ezer forintot is.Így azért megélünk valahogy,igaz az is tény,hogy nem vagyunk hajlandóak szart enni,és nagyon odafigyelünk,hogy minél kevesebb műanyag kaja kerljön a tányérra.Anno mi is elgondolkodtunk,hogy tudjuk-e ennyi pénzzel vállalni a babát...most már látjuk,hogy egy baba kezdeti beruházása nem olcsó dolog.Tény,hogy babaruhákat kaptunk,és egy darabot nem kell venni olyan fél éves koráig szinte biztos,kiságyat babakocsit ugyan használtan vettük meg,de így is 40ezer forint volt,plusz rengeteg utánajárás.Jó lenne,ha te is el tudnál hejezkedni,mert a GYESsel nem megy messzire az ember,plusz amíg összejön a baba addig talán tudnátok egy kicsit félre rakni.(GYES+családi pótlék olyan 40ezer együtt)

Apámék is ilyen helyzetben vannak,és nevelőanyám is nagyon spórol,de az egészségük már megromlott a sok rosszminőségű élelmiszertől,kész vannak idegileg,és apám majdnem komplett alkesz.Kiindulóhelyzet apám keres olyan 75ezret,nevelőanyámnak büdös a munka,3államilag gondozott gyerek,akik közül az egyiket örökbefogadták...

Jól gondold meg!Tudom,hogy nem lehet arra várni,hogy mindig minden tökéletes legyen,de a gyereknek sem jó ha később csak azt hallgatja,hogy mennyi a gond!

2008. ápr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig ennyiből megéltetek az manapság mutatvány....Pesten laktok?

Én Pesti vagyok, panelban lakunk...csak a fűtésszámlánk 35-40 e Ft....Minenképp dolgoznod kéne, min. 180 napot, hogy ha elmész szülni rendes pénzt kapjál...

2008. ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég kevés sajnos, a védőnő mondta, sok helyen a tápszert sem tudják megvenni a babának, azért ilyen helyzetbe nem kellene kerülni. Egy bizonyos szint alá nem lehet lemenni a spórolásnál kisbaba mellett. Gondolok arra, hogy nem lehet pl 18 fok a lakásban, mert egy felnőtt elviseli, de a baba nem. Vagy nem ehetsz csak vajas kenyeret, mert abból nem lesz tejed. Később a picinek is változatosan kell ételt adni, hogy megfelelően fejlődjön.
2008. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi is ennyiből élünk. Ez a megélhetés olyan dolog, hogy kinek mennyi van, el sem tudja képzelni, hogy kevesebből is lehet. Mi meg tudunk élni. Igaz, hogy mi ketten vagyunk, nekem nincs férjem, mert egy f*sz... Na mindegy, amire kell, arra telik. Látod, még net is van :) Amivel spórolok, az pl a kaja, legalább is magamnak. Nem csinálok nagyon költséges ételeket, nem költök olyan dolgokra, amiket otthon is el lehet készíteni. A gyerekre persze nem sajnálok semmit, de sok cuccát ajándékba kaptuk. Viszont járok vele babaúszásra, van egy rahedli játéka, a ruhái normálisak. Vannak itthoni ruhái, azoknál elég, ha tiszták, meg vannak sétálós cuccai, azok elég pofás kis darabok :) Amire én sok fölösleges pénzt elszórtam, az a babakocsi, pont azért mert spórolni akartam, szinte havonta vehettem újat. Azóta vettem egyet vaterán 30-ért, ami igaz nem Pierre Cardin, de hordozóval már az egész pici baba is ülhet benne, később meg sportkocsinak is jó. Na meg aki sokat buszozik (mint mi), annak jobban megéri, ha vesz egy igazán jó kengurut, babakocsiból nem kell hiper-szuper. Csak persze tényleg nagyon kell tudni spórolni, mindig ott kell vásárolni, ahol olcsó, stb. De ezek mellett még azt is megtehetem, hogy havonta egyszer elmegyek a barátnőimmel szórakozni (persze ha anyukám vigyáz a picurra). Én nem érzem olyan borzasztónak a helyzetet, sőt, mióta "csak" ennyink van, sokkal találékonyabb lettem.
2008. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Remélem majd kijövünk valahogy.Mert mást nemtudok kitalálni.Itt ahol mi lakunk nincs munkalahatőség.Hálát adok a ji istennek hogy a férjemnek helyben van munkahelye.De babát meg már nagyon szeretnénk.És még a kutytenyésztésen gondolkodom.Mert én azt itthon tudnám csinálni.Ha lenne munka elmennék,de ha babánk lesz nemtervezek,mert magamnak akarom szülni azt a gyereket.
2008. ápr. 4. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Huhh...sokszor csak csóválom a fejem, hogy mit csinálunk mi rosszul..

Havi kiadásaink olyan méretűre rúgták már magukat, hogy nem győzünk fusizni a párommal mind a 2-en.

Lakás törlesztés:60.000.Ft havi rezsi 70.000ft

és még csak most jön a kaja

amit komolyan mondom,hogy ketten vagyunk + 2 kutya babaóca a pocakomban , csak havi 60-80 e ft-ból.Nem is értem.Biztosan úgy működik ez is, hogy amennyi van annyit költ az ember.Mint, hogy hiába veszek batár nagy hűtőt egy idő után az is kicsi lessz...De abban biztos vagyok hogy 75.000. ft-ból nem lehet kijönni.Nálunk konvektor fűtés van az télen a 60 nm lakásra 20-25 e ft és csak emelgetik a gáz árát folyamatosan.Elmű 13.000. mert megy a gép meg a tv és még semmit nem ettünk.Szerintem manapság, hogyha 2 felnőtt van a családban nem jönnek ki 200.000 ft kereset alatt.Vagy pedig nagyon szűkölködve élnek, de akkor meg minek.....Mi nem szórjuik a pénzt, nem szarvas gombát eszünk de minden nap van hús, van minden a hűtőben sok zöldséget eszünk/ hozzáteszem az egészséges étkezés a legdrágább/.Remélem nem köveztek meg, de nem is értem, hogy már csak a feltétetelés is hogyan jött szóba.

2008. ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon nehéz lesz.

A férjem keres 100-at, én gyedet és családit kapok ami kb. 72ezer.

Csak a lakáshitel 66e. Plusz jön a rezsi ami a maradék pénzünk 3/4ét kiteszi. Eddig nem volt hónap,hogy ne segítettek volna a szüleim. Mert csak azért tudunk megélni,mert néha bevásárolnak nekünk, a gyerekeket ruházzák...

Kis bevétel még,hogy a számunkra fölös cuccokat, babaruhákat eladogatom a neten,de az nem fix bevétel.

De tény,ha arra várunk,hogy csak akkor legyen gyerekünk ha tellik rá,sose születtek volna meg ebben az országban.

2008. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egy kb 100 nm-es házban lakunk. A gáz (támogatással) nyáron 6000 körül van, télen 23000 körül, a villany 17000 a csatorna-víz-kuka kéthavonta 15 ezer. Nekünk se sok a fizetésünk, de tudod mit mondok? Annyiból tud megélni az ember, amennyije van.
2008. ápr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi is ketten a férjemmel havi 70-75000-ből élünk!És nekünk pedig nincs szülői segítség! És nincs hitelem se, tartozásom se!Minden pénzbeosztás kérdése!És mi is szeretnénk babát!Meg különben is sosem lehet tudni mit hoz az élet.Lehet jobb is de rosszabb is.
2008. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!