Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dédszülő mehet gyesre?

Dédszülő mehet gyesre?

Figyelt kérdés
Támogatott tanfolyamra szeretnék menni,de csak akkor fizetik ha a gyest nem kapom.Nagyszülők dolgoznak igy a a fiam dédinél lenne a ,aki nyugdijas,amig a tanfolyamra járok.Keresgéltem a neten,de ugy értelmeztem hogy csak nagyszülő vagy apukara átruházható,valoban igy van?
2012. febr. 2. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nyugdíjat kap, akkor eleve nem mehet gyesre.
2012. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1: Azért mert egyszerre csak 1 ellátást kaphat valaki. Ja, és mehet gyesre, ha nem kap semmilyen juttatást, és veletek egy lakcímen van bejelentve.
2012. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi,csak azért nem értem mert a gugliba beirtam és azt irta mindenhol h mekkora segitség hogy anyugdijas nagyszülő mehet gyesre.és ha ugye gyes mellett dolgozhatsz akkor is 2helyről jön a pénz:Snem veszik fel a telefont a máknál pedig fontos lene gyorsan képben lennem
2012. febr. 2. 12:44
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a szülő dolgozhat gyes mellett, de a nagyszülő csak akkor mehet gyesre, ha nem kap semmi juttatást, ott lakik veletek, plusz a gyerek nem jár bölcsibe. Ez van sajnos, onnan tudom, hogy én is nemrégiben jártam utána MÁK-nál. És én is így jártam sajnos.
2012. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

rossz válaszok!

lakcímegyezés nem kell és a nyugdíj is jár mellé!!!

2012. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. 2011 ben így kaptuk! idén változott? amúgy dédi szerintem nem mehet.
2012. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a legegyszerűbb, a gugliba beírod, hogy Magyar Államkincstár és az ott található telefonszámot felhívod és megkérdezed őket, mert itt nem biztos, hogy pontos információt kapsz.
2012. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Megmondaná valaki, miért lett lepontozva az a válasz, amiben leírom a tapasztalatot???? Hogy mi úgy kaptuk a mama nevére a gyest, hogy nem egyezett a lakcím és a nyugdíj is járt mellé????? Hazudok, vagy mi??? Vagy azt akarja valaki, hogy rosszul járjon aki olvassa, és nem igényli emiatt???

Amúgy elég sok időbe telt amíg utánajártunk, elárulom, ahányszor hívtuk a mákot vagy az ügyfélkaput, annyi választ kaptunk. Végül megigényeltük, és úgy bírálták el, hogy jár a nyugdíjas nagyszülőnek akkor is, ha dolgozik a szülő akár 8 órában és akkor is, ha táppénzen van. Egyetlen helyes pont volt az első válaszokban, a gyerek tényleg nem lehet bölcsis.

De azt hiszem ez volt az utolsó, amikor ezen az oldalon én segíteni próbáltam....

2012. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azért ne vesszetek össze:)hivogattam őket de elérni lehetetlen:/szerdán tudok már csak bemenni és akkor megtudom,ha valakit érdekel beirom majd mit mondtak..azért köszi a válaszokat bár csak összezavartatok:)
2012. febr. 3. 11:51
 10/10 A kérdező kommentje:
nem mehet dedszulo,ez biztos
2013. nov. 12. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!