Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adunk egymásnak tippeket,...

Adunk egymásnak tippeket, hogyan készüljünk baba/kisgyermek mellett az extrém hidegre?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 08:20
 1/9 A kérdező kommentje:

Feltettem töltőre a telefonomat, hogy véletlenül se merüljön le mostanában. Előfizetéses vagyok, ezzel nincs gond, de ha kártyás lennék töltenék rá pár ezer Ft-ot.

Ceruza aksikat feltettem tölteni, hátha jó lesz valamibe.

Veszek elemek a kis kézi rádióba, hogy áramszünet esetén is tudjunk híreket hallgatni.

Forralok pár liter vizet, hogy a picinek tudjak belőle tápszert csinálni.

2012. febr. 3. 08:26
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem ennyire nem kell pánikolni (remélem)

De nem igazán tudok hogy készülni, pl ha egy hosszabb áramszünet van akkor nálunk "megáll" az élet, villanytűzhely van, a kazán kombinált, gáz+villannyal megy. Szóval nem tudom mi lenne velünk.

2012. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi ez a mizéria a hideg miatt, régen is voltak hidegek még sem állt meg az élet. Városban laksz ?esetleg vidéken ahol elzárhat a hó? Mert akkor megértem, hogy tippeket vársz..egy a lényeg, mínusz pár fok alatt a kisbabákat nem szabad kivinni a levegőre, kisgyereket viszont igen. Fűtő ventillátor minden esetre hasznos lehet meg az is amit az első válaszoló írt.
2012. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Max. pár háztartási gyertyát veszek és feltöltöm az elemeket az elemlámpához, ha esetleg áramszünet lenne. (Volt már olyan viharos idő, hogy nálunk kidöntött egy kábeltartó oszlopot a szél, kb. 10 órán keresztül nem volt áram.)

Mást nem nagyon tudok csinálni. Ja, meg bevásárolok, hogy ne a nagy hóban kelljen autóznom, mivel a férjem pont a jövő héten lesz külföldön. :(

2012. febr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi, de szerintem ez kissé túlzás. Oké, legyen feltöltve minden, de az akkor is, amikor 10 fok van, mert áramszünet bármikor lehet...

Szerintem elég annyi, hogy feltöltjük a hűtőt és a kamrát, na meg aki fával tüzel, az szerezze be előre a tűzifát.

Ja, meg nem terveztem be semmit a hétvégére, mert nem tudom, hogy mi lesz pontosan.

A bevásárláshoz: azért az is túlzás, hogy ilyenkor az emberek több tonna sót, cukrot és lisztet vesznek. Ja meg babkonzervet! Talán a sok pukival is a levegőt akarják melegíteni? :)

2012. febr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fel kell készülni,ha esetleg kisvárosban laksz,de nekünk itt van a közelben a pékség, a szomszédban bolt van, és itt a Spar.Debrecen mellett lakunk.És ti?
2012. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolunk, sokan laknak az alföldön tanyán. Ők nem biztos, hogy a nagy hóban, áramszünetben be tudnak menni egy bevásárlóközpontba bármit is venni. Szerintem a kérdező ilyen esetre gondolt.
2012. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vok, én írtam ha áramszünet van hosszabb ideig, itt megáll az élet, mert szinte mindenhez kell áram. Fűtéshez, melegvízhez is... ilyenkor mit csinálnátok? Erre lehet egyáltalán készülni?
2012. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mi falun lakunk. Ha áramszünet lenne, itt is megáll az élet. A fűtéshez is kell, mert a keringetőszivattyú azzal megy, hiába fával fűtünk. Egyszer már volt 3 napos áramszünetünk, akkor vettünk egy agregátort. Most a párom elmegy hozzá benzinért, mert jövő héten Ő elutazik külföldre 1 hónapra, én meg maradok itthon 2 kicsivel.

Ezért készülök, és ezért szerettem volna tippeket kérni hozzá.

2012. febr. 3. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!