Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok olyan verseket, dalokat...

Tudtok olyan verseket, dalokat, amivel a gyereket meg lehet tanítani számolni? Bár 1-10-ig?

Figyelt kérdés

De érdekesebbet,mint ez Egy – megérett a meggy,

Kettõ – csipkebokor vesszõ,

... stb.


2012. febr. 3. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy mesekönyvünk abban versikés elszámoló van 10-ig. Kicsit bugyuta de aranyos: leírom neked:


Kismackó-kismackó

EGY,KETTŐ,HÁROM

Kismackó, kismackó

A malacokat látom.

Kismackó, kismackó

NÉGY, ÖT, HAT,

Kismackó, kismackó

Éhes a csibehad.

Kismackó, kismackó

HÉT,NYOLC,KILENC,

Kismackó,kismackó

Jó lesz, ha megpihensz.

Kismackó,kismackó

Ez a a tyúk csak hízik!

Kismackó,kismackó

Elszámoltál TÍZIG!

2012. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi a gyerekeimmel a lábujjaikat szoktuk "számolgatni", nem tudom, mennyire eredeti, de halálra röhögik mindig magukat, mert csikis. Emiatt szeretik az egészet.

Nagyobbik lányom (4,5) így értette meg, hogy 5+5=10. Pedig nem is akartam vele még matekozni... :o)

2012. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Trixi sorozat egyik része számolós, szerintem aranyos, könnyen tanulható.


[link]


68. Devecsery László: Számvarázs


Az ajánlás hozzá:

A számok varázslatos világába kalauzolja el a kis olvasókat Devecsery László verse, miközben játszva tanulnak meg számolni. "Ő az egyes, ez a neve: Számországba gyere vele!"

2012. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!