Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg nincs meg a baba TAJ...

Amíg nincs meg a baba TAJ kártyája, addig nem tudom elintézni az anyasági támogatást és a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
A kórházban azt mondták, hogy kb 2-3 hét még kipostázzák a baba TAJ kártyáját. Addig csak a TGYÁS-t tudom igényelni?
2009. jún. 1. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
párom ment elintézni az anyakönyvit meg a taj kártyát is amikor hazajöttünk a kórházból 3 órába telt és megkapta.
2009. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
kap a baba ideiglenes taj számot, amit a születési dátumából kalkulálnak ki. ezzel a taj számmal lesz felvéve a kórházi rendszerbe is eleinte, és a kérelmeket is ezzel intézheted. nálunk úgy volt, hogy amint megérkezett a kártya, be kellett diktálni a kórházban, ott kijavitották és ennyi.
2009. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Taj kártya nélkül nem tudsz sem családi pótlékot sem anyaságit intézni. Sőt, neekm még a TGYÁS-hoz is kérte a munkáltatóm.

Mi felhívtuk a megyei egészségbiztosítási pénztárt, és bediktálták a kisfiam TAJ számát. Ezt lediktáltak a melóhelyemnek, így tudták számfejteni a pénzt, és amikor megküldték a TAJ kártyát, akkor lefénymásoltam és küldtem a munkáltatómnak és intéztük a többi papírt is. (Kellett mindenhova a kicsi lakcímkártyája is.)

2009. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!