Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba megkeresztelése nálatok...

A baba megkeresztelése nálatok vallási-, megszokási-, vagy családi nyomás kérdése?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vallási (nem vagyok bigott, vallásos valaki, de azért ápolom a hagyományokat). Amiatt biztosan nem kereszteltem volna meg a gyerekeimet, hogy mit szólnak majd az ismerősök, rokonok, ha nem kereszteltetjük meg.. Szerintem ennyi nem árt és ha ő majd később máshogyan fog gondolkozni a vallással kapcsolatban, akkor nem fogok beleszólni.
2009. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam inkább családi és megszokás kérdése... Anyósnál vallási...Ő nagyon-nagyon vallásos, férjem kevésbé, de azért ő is. Én nem vagyok az, nem is lettem úgy nevelve. Lesznek még vitáink a családban ezzel szerintem... Na mármint nem a keresztelővel kapcsolatban, hanem templomba járás, stb. Anyós már most vinné minden vasárnap a 9 hónapos kisfiamat... :S
2009. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyomásnak nem nevezném nálunk, de talán mindhárom együtt. Az én számomra a keresztelő leginkább egy gesztus volt a keresztszülők felé. Vallási oka is volt, mert én is hívő vagyok, bár vallásosnak konkrétan nem nevezném magam, de nekem ilyen szempontból természetes volt, hogy lesz keresztelő. Ezen kívül családi oka is volt, már amennyiben ez ok, de a nagyszüleim furcsállották volna, ha nincs keresztelő.
2009. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A párom sincs megkeresztelve, én igen (nem tudom minek), egyik gyerekünkte sem kereszteltük meg.

Majd ők eldöntik, hogy akarják-e.

2009. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!