Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bartos Erikával kapcsolatos...

Bartos Erikával kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Pozitív értelemben írok róla, úgy szeretnék én is ilyen polihisztor lenni: építész, tud rajzolni, tud mesét írni, tud verset írni, tud varrni, tud hímezni, tud énekelni, nagyon kreatív. "Irigykedem rá", jó lenne csak fele ennyire lennék ilyen kreatív mint ő.

Mit gondoltok?


Másik van pár dolog, ami a könyveivel kapcsolatban felmerült bennem:

- 3 napos láz nevű betegséggel tényleg kórházba kerül a gyerek? (azt hiszem a Peti az egyik részben)

- kötelező oltásoknál tényleg kijár az orvos (a könyvekben igen) és amikor betegek is, állandóan kimegy hozzájuk az orvos - nekem még a pár napos újszülött babámat is le kellett vinnem a rendelőbe... :(

Ezek meg csak úgy eszembe jutottak..


2012. febr. 9. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

:)))


Én is szeretnék ilyen kreatív lenni, de hidd el vannak ilyen anyukák, akik mindenhez értenek. :)


3 napos láz, hát elképzelhető. A lányom alapjába véve nagyon lázas típus, simán fél óra alatt 40 fokra szökik a láza és úgy is marad. Elég ijesztő, de már megtanultam kezelni. Először mikor 40 felett járt a lázmérő lehet én is rohantam volna az ügyeletre ha késő este nem sikerült volna elérnem a dokinkat! Szóval elképzelhető.


Kötelező oltás. Hozzánk kijön beadni, ha valami miatt nem tudunk bemenni. Természetesen nem ingyen.


Ha betegek akkor is kijön, ha hívom, ha úgy látja, hogy a gyerek a halálán van és az ágyból sem bír kikelni pénzt sem kér, ha annyira nincs a halálán csak mondjuk az egyik egészséges a másik beteg, és nem tudom az egészségest kire bízni, ezért hívom ki akkor 3000 ft a kiszállási díj.


Pár napos babát nem is kellett vinnem sehova, születése után 2× kijött megnézni mindkettőt, és mindent elmagyarázott töviről hegyire. Nagyon jó dokink van! :) Szerintem Bartos Erikáéknak is hasonló jó lehet! :)) És sajnálom, hogy nem minden gyerekorvos ilyen.


A könyvel kapcsolatban bennem is szoktak felmerülni kérdések, pl mikor Peti született Anna még csak 2 éves volt, azt hiszem, de már ringatta, esti mesét mesélt neki, de volt még valami hajmeresztő, csak nem jut eszembe. Szerintem vannak benne túlzások! De valamit azért tudhat a nő, mert mindkét gyerekem bolondul a meséiért, még a kicsi is pedig csak 1 éves, de ha megtalálja hozza és nézegetni kell, a mese nem nagyon köti még le, a de képeket hosszasan vizsgálja. :))

2012. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon szereti Bartos Erika meséit. Hát néha is elgondolkodom a dolgokon,hogy most akkor hogy is van ez.Pl. mikor virágkoszorút fontak és Peti szedte a virágot ott alig néz ki 8 hónaposnak. De ez a gyerekeket nem érdekli az biztos. Én csak fele annyira szeretnék kreatív lenni mint ő, már az is jó lenne.
2012. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a műveit,csak zenésitve.Kreativkodás: Én most kezdek majd el üveget festeni,meg ilyenek...

3napos lában még nem volt részem,vagyis a kicsinek sem.


A mi dokink fél évig járt hozzánk ki,most hogy oda költözünk a rendelő közelébe újra jönni fog.

2012. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az építészek nagyon jó rajzolók és kreatívak. (Építész/épületgépész suliba jártam.)

Van az a pénz, amiért a dokik házhoz mennek, akár egy oltásért is. A környékünkben is vannak olyan családok, ahová kijár a gyerekdoki (másik városból). Én mondjuk inkább bevittem a rendelőbe.

Azért elalvás előtt egy-egy ilyen rövid kis mese pont jól jön, és nem kell pl a Csipkerózsikát végig mesélni. Persze a gyerekek abból sem maradnak ki, de pl egy délutáni mesedélutánon jobban el vagyok a fiammal egy hosszabb mesével.

2012. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is már megfordult a fejemben, hogy igazi anyatípus. :) De abszolút jó értelemben véve.

3 napos láz: az én kisfiamat is bevittük a kórházba, mert fogalmunk nem volt róla, hogy mi a baja a gyereknek, a dokink éppen szabin volt, másik doki meg nem rendelt (hétvégén este) - csak az ügyeletre tudtam vinni a gyereket.

Ott meg alaposan kivizsgálták, vért vettek, vizeletmintát, és bent akarták fogni, de saját felelősségre hazahoztam - nagyon sírt, nem akart megnyugodni, éhes volt, fürdetni kellett volna már, stb. Csak miután hajnalban visszatelefonáltam, és megtudtam, hogy minden eredménye negatív, és hazaengedtek volna minket amúgy is, csak akkor nyugodhattunk meg teljesen.

Másik dolog, hogy kijön-e az orvos. Nálunk sokáig kijött a doki beadni az oltásokat, természetesen pénzért (3500). Aztán egy idő után már én nem tudtam fedezni minden egyes kijövetelt anyagilag, onnantól nem hívtam ki, hanem bevittem a gyereket a rendelőbe. Gondolom hozzájuk sem ingyen megy, ezt biztosan nem fogja leírni a gyerekeknek szóló könyvbe, hogy mennyit kellett fizetni a doktor bácsinak...

2012. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2012. febr. 12. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!