Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a cégem nem, csak a vidéki...

Ha a cégem nem, csak a vidéki telephely ahol dolgoztam megszűnik, akkor jogosult vagyok gyedre?

Figyelt kérdés
Szeptemberben telik le a gyedem,ha közben jönne a kistesó,elmehetnék újra táppénzre,tgyásra,gyedre,és a munkaviszonyomat addig nem tudják megszüntetni amíg a nagy nincs 3 éves?Vagy ilyenkor is megszüntetik ha mindenkit elküldenek a vidéki helyről?
2012. febr. 10. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem küldhetnek el addig, amíg a cég nem szűnik meg!

Én is így voltam. Egy bp-i székhelyű cégnél dolgoztam, de a mi városunkban. 2008-ban született a kisfiam, és a kollégáimat már az én szülésem előtt elküldték, sőt, szinte az egész országban leépítették a kollégákat. Amikor lejárt a gyedem, már terhes voltam a tesóval. Kivettem a felgyűlt szabikat, majd elmentem táppénzre. Szülés után tgyás, és most újra gyeden vagyok.

2012. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,nagyon sokat segítettél. :)
2012. febr. 11. 13:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk anno munkáltató váltás volt,a telephelyet átrakták,a székhelynek egy budapesti ügyvédi iroda címét adták meg,amikor pedig jött a kistesó,hiába küldtem levelet,hogy kellene a munkáltatói igazolás,nem jött válasz... - nem voltam egyedül! Az egyik ismerősünknek közben 3 éves lett a fia,és rendezetlen papírokkal csücsül otthon nyár óta,mert addig nem hogy másik munkahelyre nem tud menni,de még csak munkanélkülire se! Nekem a Tgyás-omból semmi nem lett, 4,5 hónapos volt a lányom,amikor a körmömet rágtam,az OEP kért ilyen-olyan papírt,amit én folyamatosan küldözgettem,egy akó pénzem ráment az ajánlott levelekre. Mindezek után voltak kedvesek közölni,hogy felejtsem el a Tgyás-t,mivel a munkáltatónak nevezett (......) nem található! Én még ne is szóljak semmit,mert még 7,5 évig nyugodt lehetek-ha már így jártam,akkor főállású anya leszek,bár nem tudom hogy utána mi lesz- de az ismerősünk... És nem Ő az egyetlen,a cégtől sokan mentek szülni!


Kívánom,hogy ne járj így!!!!


Üdv: 3 lányos

2012. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy agy jártál, de a munkáltató váltás és a telephely felszámolása x városban két teljesen különböző dolog.

A kérdezőnél és nálam is a munkáltató a régi, csak nincs pl irodája, kirendeltsége, kihelyezett ügyintézője az adott városban. De a cég attól még a régi, és mivel a fogantatástól a gyermek 3 éves koráig védettek vagyunk, ezért nem mondhatnak fel. Az már más tészta, hogy milyen érzés úgy itthon lenni, hogy nem lesz hová visszamenni dolgozni. :(

2012. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen,ez elég rossz hogy esély sincs visszamenni,remélem azért majd nem lesz lehetetlen két kisgyerekkel új állást találni.Én közben tanultam,idén diplomázom,bár a mai világban még így is nehéz munkát találni.Köszönöm a válaszaitokat!
2012. febr. 11. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!