Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki tudott magának táppénzt...

Valaki tudott magának táppénzt intézni?

Figyelt kérdés
Jogviszonyom van viszont nincs aki aláírja a papírjaimat. Csak a munkaszerződésem van és az orvos igazolásom a veszélyeztetett terhességről. Valaki intézett már magának így táppénzt(ha igen, akkor milyen papírok kellenek hozzá és mit írt a beküldéskor)?
2012. febr. 24. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nemrég volt itt egy anyuka, aki hasonlóan járt, csak ő a tgyással: munkáltató nem reagált sem az ő , sem az oep megkeresésére. Sok hónap (ha jól emlékszem 5-6 körül) után az oep végül teljesen elutasította, azzal, hogy bár törvényileg van munkáltatója és járna neki tgyás, de mivel nem tölti ki a jövedelmes papírt, így nem tudják számfejteni azt. Így maradt neki a gyes - de legalább ezt a szülésig visszamenőleg megkapta.
2012. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh, hát remélem valahogy csak megadják. Hogy lehet5 az, hogy a miatt nem adják meg, hogy a munkáltató nem írja alá a papírokat?
2012. febr. 24. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Azzal magyarázták annak a csajnak, hogy oké, hogy van munkaviszonya, de nekik az ellátást az alapján kell számfejteniük, amennyi jövedelmet leigazol a munkáltató (ami után megfizette a megfizetnivalókat). Mivel ez nem történt meg, még méltányossági tgyást sem kaphatott.
2012. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szegény csaj:(

Én kifogást tettem volna az oep-nek, ugyanis az OEP köteles utánajárni, hogy mennyi járulék került befizetésre.

Csak nem teszik, mert hosszadalmas, és amúgy is sok a dolguk.

Nem is bonyolult, csak egy megkeresés kell a NAV-nak, és mindent megtud:(


Kérdező: nem tudsz beszélni a munkáltatóddal? Mondd el neki, hogy ha nem tölti ki a papírjaidat, akkor először az OEP vizsgálódik, utána meg a NAV és neked ezt nincs kedved megvárni (a NAV vizsgálódásra valószínű gyorsan ki fog mindent tölteni).


Ha erre sem reagál, akkor marad a semmi, és pereskedhetsz a munkáltatóddal:(

2012. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anno én is ezt javasoltam a csajnak, de nem igazán jutott dűlőre az oep-pel (sem). Neki meg már tele lett a báli topánja azzal, hogy nem kap semmit a családi pótlékon kívül. Ráadásul (ha jól emlékszem) januárban a férje is elveszítette a munkáját :(
2012. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!