Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hallottatok róla,...

Anyukák! Hallottatok róla, hogy a kisbabát nem szabad megrázni, ill. a fejére csapni, mert akkor agykárosodása is lehet? Szerintetek egy nagyobb gyermeknél is fennáll ez a veszély?

Figyelt kérdés
Fiam 4 éves múlt és múltkoriban a párom a fejére koppintott elég nagyot,mikor rosszat csinált.Utána a gyerek fájdalta a fejét este.Már korábban olvastam erről,a kicsiknél nem szabad a fejüket bántani,megrázni őket,érthető,hiszen a kutacsuk érzékeny.Egy ekkora gyereknél vajon mi a helyzet?
2012. febr. 24. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem csak azért nem szabad mert kisgyerek hanem mert eleve nem verekedünk a családban, nem rázzuk egymást, és nem ütjük egymást.


de baja nem lehet, mert fejre is esnek rengetegszer. baj akkor lehet ha hányása, fejfájás, rosszullét lép fel.

2012. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nálam eleve ott kezdődik,hogy sosem ütnék rá a gyerek fejére.

Egy nevelő célzatú enyhe fenékre csapással nincs gond, na de miért kell a fejét ütni?

2012. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem szabad a gyerek fejét ütni, még nevelő célzattal sem.Én rokonokkal már veszekedtem, mert sikerült a 2 és fél éves gyerek fejére olyat ütni, hogy egyből kihozott a sodromból!!

Egyébként mindig amikor az ember (nem csak a gyerek) beüti a fejét, akkor pusztulnak az agysejtek.

Sokszor gondolok erre amikor a 13 hónapos lányom zakózik! :) Mindig mondom, hogy oda az a sok agysejt... :( Na mindegy.

De szerintem agykárosodást, csak nagyon nagy ütés okozhat,hisz elég vastag az ember koponya csontja.Ez az agykárosodás téma, valószínű csak akkor van amikor agyba főbe van verve a gyerek.Ha egyszer-egyszer rá van koppintva a fejére attól nem lesz károsodása, de akkor sem helyes!

A kisbabáknál pedig egyértelmű, hogy a kutacs miatt vigyázni kell, de aki már 1 ilyen picinek is üti a fejét és rázza, annak igazán valaki letörhetné a kezét..

2012. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Piciket-újszülötteket- TILOS megrázni,nem tudom olvastál-e mér a megrázott csecsemő szindrómáról.Az agy a koponyának csapódva sérülhet,bevérzési s lehet a rázástól,mert ők még nem tudják tartani a fejüket.

Nagyobbaknál nem tudom mi a helyzet, de fejre soha nem szoktam ütni,fenekére is akkor kap a kislányom,ha magára veszélyes dolgot csinál.

2012. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem ütünk a gyerekfejére,arcára.Ez alap.

És igen akár agyrázkódást is kaphat, az ütés ugyanaz mint egy esés

2012. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2012. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom nálatok ez hogy működik kérdező, de mi alapból nem ütjük meg a gyereket, nem hogy a fején... Még koppintani sem koppintjuk! Én biztos a férjed fejére is koppintottam volna egy jó nagyot, hogy érezze a törődést. Max egy jelzés értékű popsira ütés, az is csak ritkán.
2012. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Minek kellene egy kisbabát rázni????? A férjed fejére kéne tényleg koppintani, de legalább egy klopfolóval!
2012. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, hallottam erről, de szerintem azért ezt magától is tudja az ember. mármint, hogy nem rázzuk, és nem ütjük a gyerek fejét
2012. febr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!