Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabi alatt a 8 órás bér...

Szabi alatt a 8 órás bér fizetendő GYED alatt. Tudtátok? Meg lehet ilyenkor igényelni a nagymamának a GYES-t?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam bent a munkahelyemen, hogy újra aktív állományba helyezzenek. És azt mondta a főnököm, hogy a törvény szerint 8 órás munkabér jár a szabi idejére, úgyhogy a szabik után tudom csak a GYES-t megigényelni. 6 órásban fogok dolgozni. Mivel 2 gyereket szültem egymás után, majdnem 3 hónap szabim van. Meg lehet igényelni erre az időre a nagymamának a GYES-t? Aztán lemondaná. És én venném igénybe. Vagy ez szabálytalan?
2012. febr. 24. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen rendben van így.

Viszont annyiban nincs igaza a főnöködnek, hogy CSAK 8 órás bért adhat, mert ha a szerződésedet 6 órásra módosítja, akkor már a szabadságok alatt is kaphatod a gyest.


De ezzel te jársz jobban, annyi, hogy addig a gyerek nem járhat bölcsibe, amíg a nagyi kapja a gyest. Ha már bölcsis akkor sajna nagyszülő nem kaphat gyest.


Viszont ha a 6 órás béred 25 ezerrel kevesebb a 8 órásnál, akkor még úgy is megéri, ha nem igényelsz gyest a szabi alatt csak amikor 6 órában munkába állsz - ezt is megteheted, így 3 hónappal kevesebb ideig jár majd a gyes.

2012. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én járok jobban, mert a 8 órás bérem több, mint 28 500-zal több a 6 órásnál. Szóval nem baj, hogy így történt, csak ezt nem tudtam, hogy így szokták. Az a baj, hogy már igényeltem a MÁK-nál a GYES-t, most meg bementem lemondani, ahol egy kérvényt kellett beadni, amiben megindokolom, hogy miért. És hát beleírtam, hogy a szabik alatt 8 órás bért kapok. Később kezdtem el morfodírozni, hogy anyu megigényelhetné. Nem lesz ebből baj? Bár való igaz, hogy én most nem kapom a GYES-t, a nagymama sem dolgozik, és a gyerek sincsen bölcsiben. Szóval jogilag ebbe nem lehet belekötni, ugye?
2012. febr. 24. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez így rendben van.

Küldjétek be az igénylőt a naygi nevére és kész.

Amikor meg már újra kérheted, akkor a lemondó levélben írd le, hogy lemondod a nagyi nevére igényelt gyest, mert mostantól 6 órában fogsz dolgozni, és küldd mellé az igénylőt, így már nem is kérdeznek semmit.

2012. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Megkérdezhetem, hogy hogyan tudod ezeket? Én a neten erről nem nagyon találtam semmit.
2012. febr. 24. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!