Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES-ből meg lehet élni, van...

GYES-ből meg lehet élni, van itt olyan aki abból él?

Figyelt kérdés

Keresek, de nem találok munkát, olyan megyében, városban lakok ahol a legkevesebb a munkalehetőség, viszont az idő meg telik rajtam, és egyszer én is szeretnék babát vállalni, így elgondolkodtam rajta, hogy vajon a GYES-ből mennyire tudnánk megélni a babával?

Érdekelne a hozzám hasonló helyzetben lévő nők véleménye? Nekem az a véleményem, hogy ha többet nem is de legalább a legelső munkahelyet a fiataloknak biztosíthatná az állam! Nehéz így, hogy se saját lakásom, se munkám, se autóm, és akkor felteszik a kérdést, hogy miért nem vállalnak gyereket a magyar fiatalok a húszon és harmincévesek? Jelenleg olyan kilátásaim vannak, hogy elmehetek havi 30 ezer forintért napi 6-8 órában utcákat, tereket takarítani, de ennek is csak az esélye van meg, tehát még az utca seprő munkáért is harcolnom kellene!


2012. márc. 5. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehet megélni. Én javasolnám, hogy költözz el, vagy menj ki külföldre.
2012. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megélni belőle. Gyerek mellett egy hétvégi nagy bevásárlásra elég ez az összeg. Gondolj bele, hogy mennyi 1 csomag pelenka.

Az elsőnek igaza van, költözz el olyan helyre, ahol van munka, vagy menj ki külföldre. Én is szerettem volna kimenni külföldre, de sajnos nem jött össze. Most semmi gondunk nem lenne anyagilag.

2012. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A GYES 40 éve ennyi. Nem emelik, bezzeg a nyugdíjat minden évben. Aztán lehet sírni, hogy nem szülnek a fiatalok.

Nálunk a GYES nem fedezi az egy havi fűtésszámlát. Apuka?

Nálunk 90 e Ft-ot keres, így én is kénytelen vagyok visszamenni dolgozni. A gyereknek ruha is kell, kaja, pelenka. Pedig szerintem nem élünk nagy lábon. Vagy a fene tudja. Én nem tudom, aki megél a családi juttatásokból, hogy csinálja. Lop mellette, tuti.

2012. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is költözz el.

Én nem szülnék csak GYES-re.


Én kis faluban éltem, munka semmi. Házaltam, hogy kinek kell bevásárolni, takarítani, kutyát sétáltatni stb. Összegyűjtöttem annyit, hogy felköltözzek Pestre. Megérte.

2012. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet megélni! A családi pótlék mind elmegy a gyerekre, néha több is, a gyes pedig fűtésre sem elég:(

Én nem vagyok jó példa, mert gyesre szültem, de férjnek van munkahelye megfelelő fizetéssel és a hitelünk is 1 éven belül lejárt.

2012. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha valakinek van saját lakása,az apuka dolgozik- lényegtelen,hogy minimálbéren van! dolgozzon!!- és nincs hitel,vagy 20 ezernél kevesebb havonta,akkor nem lehetetlen!!

Senki sem gondol bele,hogy azok a cigányok,akik nem szeretnek dolgozni,vajon miből élnek? 23 ezer munkanélküli,vagy nem tudom hogy hívják most.+ a családi,+ a gyes+ élnek az állam adta lehetőségekkel,mint a lakásfenntartási támogatás,a gyermekvédelmi támogatás. Ezek azok a támogatások,amelyeket bárki rászoruló igényelhet,és meg is kapja!

A cigányok egy része így él! és hozzá tenném,hogy jobban,mint mi. Most 1 konkrét családról írok,akik nem a turiból veszik a ruhákat a fiaiknak (2 gyerek van),nincs hitelük,minden nap húst esznek. Élő példák arra,hogy meg lehet élni abból az összegből,amiből itt sokan nem tudnának!! Havi 100 ezer ft.-ebben benne van a családi pótlék és gyes összege is!-elegendő egy 2 gyermekes családnak a rezsire,ruhákra,esetleg a gyógyszerekre ha betegek a gyerekek,és az élelemre.

Igaz,ebből az összegből nem lehet félre tenni és nyaralni.



Üdv: 3 lányos

2012. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyedülállóként, munka és bármilyen munka-kilátás nélkül én biztosan nem vállalnék be gyereket csak a gyesre és CSP-ra. Viszont azért általában, jó esetben nem egy nő magában, hanem egy pár, egy család szokott gyereket vállalni, és remélhetőleg az apa-jelölt dolgozik. Ha ő sem, akkor pláne nem vállalnék gyereket.


Viszont a jövőm megalapozása érdekében minden áldozatot megtennék, ha kell, elköltöznék olyan helyre (ha országon belül reménytelen, akkor külföldre is), ahol találok, tanulnék életképes szakmát, nyelvet, stb.

2012. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem akkor lehet megélni belőle, ha apuka legalább 150 ezret keres.

Persze kinek mi számít.

Nekem pl. az,hogy ha a gyerek beteg, akkor gondolkodás nélkül meg tudjam venni neki a gyógyszert. És az bizony nem olcsó!

A cigányok le se szarják,hogy beteg a gyerek! Majd meggyógyul!

2012. márc. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik! Sokan vannak,azok közül,akiknek nincs munkájuk,segélyeken élnek, akik bizony elviszik a gyereket az orvoshoz! Nem szabad általánosítani! Vannak akiknek a gyerekeik normálisan járnak suliba,és ha szükséges orvoshoz viszik a gyereket! Mégis megvannak! Én most speciel a fentebb említett családról beszélek: még jobban élnek,mint mi!! -tehát meg lehet élni! Annyi a titok nyitja,hogy nem szabad bizonyos igényeknek engedni!


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem hiszem, hogy 2 gyerekkel meg lehet élni 100 e Ft-ból, úgy, hogy minden nap húst esznek, és nem a turkálóból öltözködnek. Igazán kíváncsi lennék, mire költenek, mert nekünk csak a kaja kb. 100 E Ft, és nem veszünk üdítőt, meg cigit, meg semmi extrát.

Szerintem akik a családi juttatásokból élnek, azok mellette még eljárnak minimum fát lopni az erdőre, meg nincs bekötve náluk se a víz, se a villany, mert az is nagyon drága. Pl. most néztem, hogy tavaly óta a villany rendszerhasználati díja 50 %-kal nőtt!

2012. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!