Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Huzamosabb munkanélküliség...

Huzamosabb munkanélküliség után, gyermekvállalás esetén milyen állami segítségre számíthatok?

Figyelt kérdés
Lassan két éve nem kapok munkát (igen csak sok helyre beadott önéletrajzai ellenére még meghallgatásra sem hívnak be, pedig közgazdasági érettségim, több mint 10 év kereskedelmi és egyben irodai munkavégzésben van tapasztalatom), jelenleg hivatalban - közhasznú munkában - 6 órában végzek irodai munkát, melyet öt hónapig biztosítanak. Családot, gyermeket szeretnénk párommal, de nem tudom, ilyen "múlttal" milyen családi pótlék, GYES vagy GYED jár, kapnék-e egyáltalán valamit?
2012. márc. 8. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
GYEST és családi pótlékot biztosan kapsz, ez a kettő mindenkinek alanyi jogon jár! GYES nettó 25 ezer, családi 12 ezer párszáz forint.
2012. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
GYES-t és CSP-t fogsz kapni: 23000 körüli a gyes és 12800 a csp.
2012. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jár kapsz majd tgyást fél évig, utána gyedet másfél évig, majd plusz 1 évig még gyest, ezen kívül a családi pótlék 12200 havonta. Pontosan nem tudom tgyáshoz, gyedhez mennyi ledolgozott nap kell, de biztos megtalálod a neten. Ha nem jár, akkor gyes 3 évig. Ezeken felül egyszeri anyasági 64000 szülés után.

Más állami segítségre ne számíts, te sem fogsz ezen kívül mást kapni szerintem. Ezeken kívül csak az a pénzetek lesz, amit apa hazavisz.

2012. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pont akkor lettem terhes amikor még 2 hónapig kaptam a segélyt. Amig a baba meg nem születik asemmit nem kapok, a Tb-t is magam után fizetem. Kérhetsz szociális alapon segélyt a születéséig.

Amúgy tényleg csak GYES meg a családipótlék jár.

2012. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!