Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már 17 éves vagyok anyám...

Már 17 éves vagyok anyám mégis visszafog, miért?

Figyelt kérdés

A problémámat nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik témába tartozna így betettem ide.

Akkor bele is kezdek, mindig visszahúzódóbb, önbizalom hiányos lány voltam, úgy döntöttem ebből elég! Mindig is tetszett a vagányabb punk stílus így úgy gondoltam meg változom! Nem leszek többé olyan kis aranyos lányka amilyen eddig voltam! Elkezdtem lecserélni a ruhatáram, a zenéimet. A hajam lenne a következő, ilyen taraj féleséget akarok de anyám nem engedi, próbáltam vele beszélni erről a változás dologról de ő csak legyintett és azt mondta maradj csak a seggeden nyugton. Hogy vehetném rá, hogy végre önállóbb legyek és magamtól döntsem el, hogy milyen szeretnék lenni?

Úgy gondolom, hogy 17 évesen jobb lenne ez a kis önállóság.



2012. márc. 25. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem az önállóságon múlik.Egy nő igenis nő legyen és ne punk frizurát akarjon magának.Én sem fogom engedni a gyerekemnek.
2012. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt tényleg ne csináld,legyen elég a ruhatárad és a zenéid megváltoztatása

Igazat adok anyukádnak.

Minden tininek van ilyen időszaka,nekem is volt,igaz frizura változással nem járt.

2012. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért fog vissza, mert még csak egy 17 éves kisgyerek vagy. Jobban tudja, hidd el, ezt a hülyeséget meg felejtsd el.
2012. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért fog vissza, mert olyan nincs, hogy "már" 17 éves. Olyan van, hogy "még csak" 17 éves. És őrült módon meg lehet bánni az ilyenkor elkövetett baromságokat (első kézből származó információ ;)). De te ezt sem nekem, sem neki, sem senkinek nem fogod elhinni. Mert még csak 17 éves vagy. Az ilyen változások hátterében is az áll, hogy igen komplex vívódások zajlanak benned. Nem kell beleengedni egy gyereket mindenbe, amit kitalál, és az ember nem akkor válik felnőtté, amikor azt gondolja, hogy mindenki tanácsát, véleményét, intését figyelmen kívül akarja hagyni, hanem pont akkor, amikor ezen túl van.
2012. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet önbizalmad normális frizurával is.Egy taréjjal már meg ne haragudj,de rém idiótán fogsz kinézni.Inkább legyen akkor egy rövidebb vörös vagányabb frizura,de maradj NŐ!

Amúgy meg majd elmúlik ez is.

2012. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szülők már csak ilyenek...

De a tarajról én is lebeszéllek. Fiúnál még lehet vicces, feltűnő, de egy lánynál nem. Akkor már inkább rövidebb haj, amit zselével feltüsizel.

2012. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyád nem visszafog, csak meghúzta a józan ész határait. Ennyi. 17 vagy és még gyerek. A dolgod annyi, hogy ezt elfogadd. Attól meg nem leszel sem felnőttesebb, sem egyedibb, hogy külsőre hülyét csinálsz magadból. Egy ilyen külsővel ebben a társadalomban érettségi után még pincérnek sem vesznek fel sehová, nemhogy az egyetemen átengednek egy kettessel! Az első vizsgádon kivágnak, anélkül, hogy megszólaltál volna. A munkahelyek meg akkor vesznek fel, ha nem nézel ki ideggyengének és tolvajnak. Ez az igazi felnőtté válás. Alkalmazkodás. Lehetsz majd egyedi, huszonéves munkanélküli barátaiddal bulizós, szülők által eltartott, állati menő nulla "felnőtt". Gondolkodj időben és ne b*zd el az élet adta lehetőségeket. Fésülködj meg és keress értelmes célokat az életedben, ne a ruhatárad alakítsd át. Az csak dekoráció. L28
2012. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért még sem fog vissza annyira. Ha bele gondolsz, le tudtad cserélni a ruha táradat, más zenéket hallgatsz. Azért egy frizura átalakítás, pláne amilyet Te szeretnél, az azért nagyon drasztikus. Attól, hogy tarajod lesz, nagyobb lesz az önbizalmad? Legyél önálló, dönts magad szerint, de azért jól gondold át a dolgokat.
2012. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!