Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Nálatok szokott...

Anyukák! Nálatok szokott szólni a nagymama látogatás előtt?

Figyelt kérdés

Úgyértem,telefonál-e ha akar jönni,vagy csak úgy megjelenik?Azért érdekel,mert most költözünk két pici gyerekemmel kertes házba,de egy faluba az anyóssal..

Attól tartok,hogy úgy fog jönni-menni nálunk,mintha otthon lenne és ezt nem szeretném!Hogy működik,akinél közel lakik a kedves mama?


2012. márc. 26. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem anyukámék laknak 3 házzal arréb a tesóméktól, de anyukám mindig telefonál, mondja is hogy hiába nem megy át. De ritkán megy, inkább sógornöm vagy bátyám megy a gyerekekkel, mert ök mindig uton vannak.


Nekem minden rokonom messze lakik, így bizonyossan telefonálnak. :)


Amúgy az az érdekes, hogy egy meny akármikor beeshet anyóshoz, az anyós meg nem. Mert ugye ez szokott lenni, hogy beugrunk a mamihoz, de ha mami beugrik az már rossz szemmel nézik.

2012. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mindig megbeszéljük előre. Anyósomék másfél utcányira laknak. Igaz, anyósom a világ legjobb fej anyósa, szóval amúgy is csak jót tudok róla mondani.(Ritka nagy szerencse!)

Bár előfordul, hogy becsöngetnek, de leginkább csak ha pl. kedvességből beadnak nekünk valami "romlandó kaját", amit hűtőbe kell tenni. Amúgy inkább a kilincsre akasztják, de nem jönnek be.

Anyám csinált már olyat, hogy felhívott, hogy "épp a környéken van" véletlenül (pedig ő abszolút nem erre lakik), és beugrana, na őt már küldtem el így, hogy bocs, de nem aktuális...

2012. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak mondanám,nálunk nem divat csak úgy beesni a mamákhoz,mindig csörgünk előtte.Csak érdekelt,kinél,hogy működik,mert eddig a közeli városban laktunk(kb.negyedóra autóval)de itt is előfordultak kellemetlen szituk abból,hogy megbeszélés nélkül beállítottak anyósék.
2012. márc. 26. 13:22
 4/13 anonim ***** válasza:

az én anyósom jött-ment, míg be nem olvastam neki, de amúgy is egy idióta, szóval ha Te jól kijössz anyósoddal, akkor finoman sztem előre szólj neki, hogy Te ezt hogy szeretnéd, mert én nem tettem, és 1 év után robbantam.

ha előre megbeszéltük volna, talán nem lett volna ekkora balhé belőle, de nem gondoltam, hogy ennyire tapintatlan legyen vki...

2012. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyém csak közli hogy mondjuk :szerdán megyek!Én ezt is bunkó,tapintatlan dolognak tartom,és lassan robbanni fogok.Édesanyukám mindig megkérdezi,jöhet-e,szerintem ez a normális.
2012. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is az van, hogy nem kérdez, hanem bejelenti, hogy akkor jön. Nekem sem tetszik, múltkor is, azt mondja a férjemnek, vagy megyünk szombaton, vagy ő jön hétfőn.

És mi van, ha nekünk egyik sem jó?

Anyámék ide szoktak telefonálni, ha jönnek, mondjuk az sem jobb: "akkor egy 10 perc múlva ott vagyunk". Hiába magyarázom, hogy tiszta kosz a lakás,ó, hát őt az nem érdekli, unokázni jött...kész.

Amúgy mióta megvan a kicsi, én nem is nyitok nagyon ajtót, ha valaki csenget,úgyhogy anyós hiába akarna betoppanni:)

Meg most hogy jó idő van, keveset vagyunk otthon.

2012. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mi egy faluba lakunk de vagy 4 hónapja nem láttam szegénynek mindig van "valami baja"
2012. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi anyósék nyaralójában lakunk. Állandóan itt vannak. Nem szokták bejelenteni, hogy jönni fognak. Sőt itt is szoktak aludni...
2012. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szemben lakik,úgyhogy nem:) Igazából mi kopogni sem szoktunk egymáshoz,csak átmegyünk.Anyósék meg 300km-re laknak,ők természetesen szoktak szólni:)
2012. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem amiket írtok kicsit furcsa.


Miért nem engedtek be embereket a lakásba? Mármint barátokat rokonokat?

Nekem nincs miért szégyenkeznem, mert nem hinném hogy szégyen lenne a gyerek szétdobált játékai napközben, vagy hogy itt ott van pár szem morzsa, mert még ma nem söpörtem...

Szóval hozzánk ha bekopog a szomszéd bármikor beengedem, vagy ha a barátnöm esik be sincs baj. (anyós és anyukám is nagyon messze lakik) van hogy barátnöm fele kell mennem és rászólok hogy itt vagyunk bemehetünk-e? ha csak isemrös vele persze napokkal elötte megbeszélem, de a legjobb barátnömmel talán nem kell.

Szóval nem értem mi a baj abban hogy valakit beengedtek?

2012. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!