Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kutya gyerek mellett, ti mire...

Kutya gyerek mellett, ti mire ügyeltek/ügyeltetek?

Figyelt kérdés

Kistermetű kutyánk van, 3 kg :), igazából mindkettőt féltem egy kicsit a másiktól: a gyerekek még ügyetlenek, véletlenül belekap a kutyába, rátenyerel stb, a kutya meg ösztönszerűen odakap, ilyesmi... Vagy a kutyánk játszópajtásnak nézi (néha eléggé vehemensen tud más kutyákkal játszani, ha nagyon felpörög).

Ti mikre ügyeltetek, volt nálatok esetleg gond?

4 hónapos a fiam, előbb-utóbb leköltöztetem a földre, hiszen innentől kezdve egyre többet mozog. Az nappali ajtókra veszünk rácsot (remélem nem fér át rajta a kutyánk :) ), szóval arra biztos ügyelek, hogy egyedül ne maradjanak egy légtérben, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra.



2012. ápr. 13. 11:47
 1/7 A kérdező kommentje:

"AZ nappali ajtók" helyett természetesen "a nappali ajtók"

:)

2012. ápr. 13. 12:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem már 1 éves a lányom, és nekünk még kisebb termetű a kutyánk! Soha nem volt gond, nem tiltottam el egymástól őket, most már együtt játszanak. Készülj fel lelkileg, hogy a gyereked megrágja a kutya játékát, kajáját, a kutya nyalogatni fogja mindenét. Annyira ügyelek, hogy minden héten fürdetem a kutyát és áttörlöm a lányom játékait ecetes ronggyal.
2012. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs állat, de rokonoknál igen. A kutyus közel 10 éves volt, kis termetű, barátságos. A gyermek jelenlétét nem viselte jól, főleg akkor nem, amikor az "ő területére" a földre került. Egyszer játékból-e vagy sem nem tudni, rámászáott a picire, rokonom a gyermeket védve hatalmasat rúgott szegény állatba. Azóta nem ér a gyerekhez a kutyus. Nem mondom, hogy ez jó dolog volt, szerintem meg lehet előzni, ha a kutyusnak megtanítod, hogy a gyermeked véded vele szemben. Legyél ott mindig, és ahogy meg lehet neki tanítani azt, hogy nem ehet meg ételt, ami a földre esik, úgy azt is, hogy nem érhet a gyerekhez. Ha eddig nem volt oktatva a kutyus, akkor én nagyon óvatos lennék vele. Nem ember, nem tud úgy gondolkodni, még ha nagyon okos kutya is! Állat. Az állatvilágban pedig verseny van, állandóan. Vigyázz nagyon!
2012. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egy kutya normálisan van nevelve,nem ő a főnök,hanem te vagy a falkavezér,akkor kizárt hogy bántsa a gyereket,legyen akárhány kiló.Sőt,ugyanúgy védeni fogja,játszani vele mint a "falkal" többi tagjával.

Ha nincs meg a dominancia sorrend,akkor tényleg ne engedd őket össze,mert megkaphatja stb. De ez nem a kutya hibája lesz,hanem a tiéd.

2012. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk 25 kg-os, középtermetű és mivel bérházban élünk, velünk van napi 24 órában.

Én inkább a szőr miatt aggódom, hiszen a kutyánk már hozzá van szokva a gyerekekhez szerencsére és egyedül egy másodpercre sem hagynám őket.


Pici kutyáknál más a helyzet, én akárhány yorkshiret, vagy csivavát ismerek mind harapós, uralkodó típus aki azt hiszi magáról, hogy nagyobb, mint amekkora.

Ilyen kutyától jobban félteném a babám, mint egy megfontolt, magabiztos nagyobb testűtől.

2012. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért agresszivabbak mert egyrészt agyon vannak szaporitva,beltenyésztve és a legtöbb csivava tulajdonos nem kennelből,hanem valami kutyagyárostól veszi az expresszről. Egy ideggyenge kutyát kap,amit ráadásként kisbabaként kezel,elkényeztetik,nem szocializálják őket.Ezért ilyenek a kistestű kutyák egy csoprotja,mert nem kutyaként vannak kezelve.
2012. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár jelentősen elkanayarodtak a végére a kérdésemtől...

Szóval köszönet főleg a saját tapasztalatokért.

Egyébként az én kutyám se nem yorki, se nem csivava, se nem idegbeteg és ad absurdum még nevelve is van... Kutyaiskolába elég sokat jártunk, főleg az első 3 évben (már 8 éves). Na az vicces volt, volt olyan, hogy 5 roti és 6 németjuhász volt - és a mi kutyánk. Utálom, ha hülyének nézik és lenézik, csak azért, mert kicsi.

De nem vagyok elfogult sem, vannak "hibái". Bizalmatlan, nem szereti az idegeneket, csak olyan simogathatja meg, akit ismer.

Tartani inkább attól tartok, hogy a gyerekünk véletlenül fádalmat okoz a kutyának (3 kg-s kutyára ráesni vagy 25 kg-sra nagyon nem mindegy), aki erre ijedtében odakap.

Vagy amit írtam, hogy annyira felpörög a játék alatt, hogy "elfelejti" ez csak egy kisgyerek, nem egy másik kutya, akinek lehet harapdálni a nyakát, nagyot ugatni a fülébe stb... Azt nem tudom elképzelni, hogy magától bántsa.

És sajnos attól, mert én vagyok a "falkavezér", nem fogja feltétlenül és automatikusan a gyereket is felette valóként kezelni.

2012. ápr. 15. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!