Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nem túl közeli ismerősök és...

A nem túl közeli ismerősök és ismeretlenek szabályosan sajnálnak, mert a 2. babánk is lány lesz. Más is járt így? Egyébként meg két lányt akartunk.

Figyelt kérdés
Amikor rákérdeznek, és mondom, hogy lány, akkor megkapom, "jaj, szegény, de azért az nem baj ám"
2012. ápr. 15. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én tesóm mindig lányt akart, lett két fia ;) A nagy átlag, vagyis a középkori gondolkodást követők szerint a lány kisebb rangú, értékű stb gyerek, mint a fiú. Ne törődj az ilyenekkel.

Sok boldogságot a kislányokhoz :D

2012. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
:) Igen,csak fiúkkal! :) Ugyan,ezzel kár komolyan foglalkozni! :) Legyetek nagyon nagyon boldogok! :)
2012. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Ki nem sz...ja le, hogy a "nem túl közeli ismerősök és ismeretlenek" mit mondanak?!

Ha két fiad lenne, akkor az lenne a gond. Ha az idősebb fiú, akkor az. Ha a második fiú, akkor, de kár, hogy nem a fiú a nagyobb...

Egészséges a baba, te is az vagy, ez a fő, nem a neme. :)

Gratulálok a babához!

2012. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon gratulálok Neked!!! Álmom, hogy 2 lányom legyen. Ne foglalkozz a hülyékkel :)
2012. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két fiú van, és én is kapok ilyeneket, hogy "majd lesz ám még lány is!", stb.

Hát hiába, vannak fiúsak meg lányosak.

A legaranyosabb a kéményseprő volt, aki, miután válaszoltam, hogy két fiú, sajnálkozva csóválta a fejét, aztán büszkén felvetette a fejét: "nekem lány unokám van!" :D


A legőszintébben mondom, én azt sem bánnám, ha a harmadik is fiú lenne. Van ez a mondás, hogy "mindegy, csak egészséges legyen". Nem véletlenül közhely ez...

2012. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én lányt és fiút is szeretnék majd :)) Nem számít h mit mondanak...
2012. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem két lányom van, és szegény másodikat nagyon sokszor bántották és még a mai napig is kapja, pedig 1,5 éves.

Kb az ismerősök/rokonok/barátok/vadidegen közértes nénik 90%-a beszólt: "nem baj, csak egészséges legyen", "na, majd a 3. fiú lesz" stb stb Kiba****ott idegesítőek, főleg, hogy mi is lányt akartunk másodikra.

Na most a harmadikkal vagyok terhes, most teljesen mindegy a férjemnek is és nekem is, hogy fiú vagy lány. De az embereknek egyáltalán nem mindegy. Újfent a 90% beszólja a paraszt megjegyzéseit, hogy "biztos azért lettem terhes, hogy ez hátha fiú lesz", "na ez már biztosan fiú lesz", "meg kell élnetek azt is, hogy milyen fiút nevelni" stb stb

Engem azért zavar, hogy mindenki fiút akar nekem(nekünk), mert nekünk teljesen mindegy a neme, számomra most abszolút nem fontos, hogy fiú vagy lány (a másodikat nagyon lánynak akartam, de most tökre mindegy).

Idegesítőek az emberek.

2012. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkaptam a múltkor a piacon, hogy nem baj, jó a lány is... Mondtam neki, hogy jóhogy jó, mivel mi lányt akartunk,és az is lett!!!
2012. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na, akkor nemcsak én kapom...

Köszi mindenkinek!!!

Ja, ezt a "majd a 3. fiú lesz" én is megkaptam párszor :)

2012. ápr. 15. 19:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Én már az első terhességemnél is megkaptam,hogy "nem baj,majd a második..." mintha egy lány nem lenne annyira értékes.És bár még nem aktuális,de másodjára sem bánnám ha lányunk lenne...
2012. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!