Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok ezzel kismamik?

Ti hogy vagytok ezzel kismamik?

Figyelt kérdés
Mindenki mondja, hogy beszéljek a babámhoz sokat, mert már hallja... egyszerűen nekem nem megy.. szeretem, imádom, már most, de nekem ez nem megy.. még nincs itt, tiszta hülyének érzem magam, hogy a levegőbe beszélek.. sokat éneklek meg beszélgetek anyukámmal skypeon, azt is hallja, hallja a hangom, amikor beszélek, meg éneklek, de kifejezetten hozzá én nem tudok beszélni... van még így valaki vagy csak én vagyok ilyen elfuserált?
2012. ápr. 19. 13:34
 1/9 A kérdező kommentje:
ja igen, 28hkm :)
2012. ápr. 19. 13:35
 2/9 anonim ***** válasza:
én se beszélgettem vele anno. sőt, mikor megszületett, utána se tudtam, csak akkor miután már végre ő is szóba állt velem. (babanyelvre gondolok:) a mai napig így beszél velem , én meg normálisan:) 1,5 baba anyukája
2012. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy elfuserált. Én sem beszéltem a hasamhoz, mégis egészséges, boldog, mosolygós babám született. :D
2012. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek azok a dolgok, amikkel az első babát váróknak "van ideje bajlódni". :o)


Simogatni mondjuk szoktam, de alig van időm "vele foglalkozni". Csak várom, hogy kibújjon végre a hármaska is. Még 1-2 hét.

2012. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó:) első baba, és tudjátok kapom mindenhonnan a különféle jó tanácsokat:) De kb. mindenki ezzel jön, hogy beszélsz hozzá? beszélj hozzá sokat, mert felismeri majd a hangod... de akkor is felismeri amikor valakivel beszélgetek egész nap, nem kell ahhoz hozzá beszélgetnem a levegőben.. nekem ez nem megy.. próbáltam, és teljesen hülyének éreztem magam, hogy ki a franchoz beszélek én?:) simogatni én is szoktam, de főként akkor amikor olyanokat belém rugdal, hogy jajj... de amúgy nekem sincs rá sok időm, még dolgozom is, meg minden mással vagyok elfoglalva.. nagyon várom már, hogy kibújjon, aztán egész nap vele fogok foglalkozni, de most csak élvezem a kismamaságot meg teszem a dolgom, de valahogy nekem ez az egész napos pocak simi meg beszélés a babához nem az én asztalom
2012. ápr. 19. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:

13:39 vagyok

Apró sztori: én sem voltam nagyon "beszélgetős", elsővel se. Úgy esett, hogy némi komplikáció akadt a szülésnél, és pár órára inkubátorba helyezték melegedni.

Odavánszorogtam "meglátogatni". Nyöszörgött, mint egy kis cica, sírni nem volt elég ereje még. Bedugtam a kezem és simogattam, semmi. Aztán elkezdtem beszélni hozzá, és mintha elvágták volna a nyöszörgést. Szóval hallja és ismeri ő a Te hangodat, hiszen amikor másokhoz beszélsz, akkor van ideje megszokni. :o)

2012. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem hozzá beszélsz, akkor is hallja a hangod és így is fel fogja ismerni. Mondjuk én vagyok olyan hülye, hogy beszélek hozzá, bár az elején én is erőltettem magamra egy kicsit, nem jött zsigerből, de most jól esik néha. De ne úgy képzeld, hogy egész nap beszélek hozzá, mint egy idióta, aki magában beszél, csak néhány mondatot, mondjuk ha szeretném, ha rúgna egyet vagy ilyesmi.

De persze, ha nem érzel erre késztetést, akkor szerintem nincs benne semmi elítélendő.

2012. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó olyat én is szoktam, hogy mikor nem mozog egész nap, akkor megpiszkálom és mondom neki, hogy na persze ilyenkor nem rugdalsz te kis tök, de éjjel tudod rugdalni a hólyagom :D De így kifejezetten nem beszélgetek, hozzá, meg mesélek neki meg ilyenek
2012. ápr. 19. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne tedd, majd bepótolod, ha megszületik, bár lehet, hogy csak elkezdeni lenne nehéz. Én néha olvasok mesét hangosan, magam is szórakoztatom vele és lehet, hogy ő is élvezi. Mások tuti engem néznének hülyének.
2012. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!