Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet foltmentesre...

Hogyan lehet foltmentesre mosni a baba ruháit?

Figyelt kérdés

Nem a széklettel van gondom, az simán kijön ha véletlenül összekenjük. De a főzelékek, gyümik?!?!?! Égnek áll a hajam! :) Hat hónapos a kiscsaj, evés után konkrétan úgy néz ki mint egy kismalac. Természetesen az előkéje, de a ruhája is, ma épp a zokniját is kente szilvával. Minden-minden tiszta maszat. Főként ha nekiáll teli szájjal "traktorozni". :)

Lényeg: mondjatok valami jó tippet amivel kijönnek ezek a fránya foltok! Kinek mi vált be?

Köszi!



2012. ápr. 26. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Frissen vanisht kell rá fújni, a fehérekre pedig Hipo, kidörzsölni, kimosni rögtön evés után.

A beszárad foltok már sajna maradnak. Takard be textil pelenkával a gyereket, vagy adj rá egy fehér felsőt amit nem sajnálsz, abból hipóval minden kijön.

2012. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A netes zöldboltban lehet kapni fehérítő és folttisztító sót. Ha töményebben használja az ember, mint ahogy ajánlják, pl. közvetlen a foltra szórva, akkor mindent kiszed, de nem rongálja az anyagot és színesen is lehet használni. Nekem a beleszáradt, belevasalt foltokat is kiszedi.

Egyébként meg egy idő után nem fog érdekelni:-D Én is így voltam vele...

2012. ápr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mosószóda+ nátrium perkarbonát és foltkiszedésre áztatás langyos Na- perkarbonátos vízben(nekem eddig mindent!!! kiszedett). Ez egyébként a hatóanyaga a hipiszupi venisnek és társainak, csak magában töredékárért hozzájutsz és nincsenek illat - és egyéb adalékanyagok.
2012. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ariel folttisztító(zöld flakonos),ez a tuti!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is próbáltam a hiper-szuper drága izéket, de a hajamra is kenhettem volna, semmit sem használt. Ezért is kérdeztem, Nektek mi vált be. :)
2012. ápr. 27. 06:36
 6/7 anonim ***** válasza:

DM saját márkás szórófejes folttisztítója is nagyon jó, meg a zöld Ariel (nekem ez nem tűnik drágának, mert ha csak helyi folttisztításra használom, nagyon sokáig elég), meg még a Vanish mosószappan (szintén olcsó).

Hófehér lett az a kis rugi is, amit a kicsikém a ruháskosárból szedett ki, és letakarta vele a jó vastagon ketchup-os pizzát. Nekem egyedül a banán a "mumus", az olyan 2-3 mosás, foltkezelés után tűnik csak el.

2012. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jó kérdés :-) 100%-ban semmi nem válik be. de a Vanish szappant tudom ajánlani, ha rögtön kimosod vele a foltot, kihozza, ha több napos a folt, akkor nem biztos (pl. almát nem szedi ki). ha fehér a cucc, v fehér részen van a folt, akkor hipó.
2012. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!