Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít biztosított viszonyn...

Mi számít biztosított viszonynak? Kit/mit hívhatok fel a konkrét kérdésemmel?

Figyelt kérdés
2 hete vetéltem el:-( 2003. május 26. óta dolgozom, 2006-ban és 2008-ban születtek a gyerekeim, tavaly okt 20-tól vagyok ismét aktív állományban. ha júl 1-el felmondok, elmehetek táppénzre vagy álláskeresésire, hogy érinti ez majd a TGYÁS-om? mindenképpen kitalálok valamit, de szeretnék tisztán látni, az anyagi oldal csak egy dolog.
2012. máj. 3. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmondasz, nem mehetsz táppénzre, mivel a táppénz arra az időre jár, amikor keresőképtelenség miatt nem tudod ellátni a munkádat - ha nincs munkád nincs mit ellátnod se.

Álláskeresésire elmehetsz, de tekintettel arra, hogy az álláskeresési támogatás maximális ideje 3 hónap, így a későbbi tgyásodat úgy fogja érinteni, hogy nem kapsz tgyást, majd gyedet se.


Érdemes lenne inkább maradnod a cégnél, és amint összejön a baba, elmenni táppénzre - így marad a biztosítotti jogviszonyod.


Az alapkérdésre a válasz: biztosított viszonynak az az időszak számít, amikor biztosított vagy. Ilyen a munkaviszony, a vállalkozói jogviszony, és általában minden olyan jogviszony, amikor egészségbiztosítási járulékfizetésre vagy kötelezett.

Plusz biztosítotti időnek számít az álláskeresési támogatás - de mint említettem fentebb, az max. 90 napra jár.

2012. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A passzív táppénz megszűnt,csak akkor lehetsz táppénzen ha van munkaviszonyod is. Nagyon megnyirbálták a munkanélküli ellátást is, a maximális tartama sem fed le egy terhességnyi időt, illetve az sem mindegy, hogy hogyan szűnt meg a munkaviszonyod. (A felmondás a dolgozó részéről nem igazán szerencsés) Biztosítotti jogviszony az az időszak amikor a részedre járó juttatásokból járulékot fizettél. A következő babára járó juttatásokat ez úgy érintheti,hogy ha nem lesz munkaviszonyod vagy nem kapsz már munkanélküli ellátást sem a szülés napján akkor csak gyest kaphatsz akkor is ha a szülést megelőző két évben volt legalább 365 nap munkaviszonyod.
2012. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hú, ez gyors volt, köszönöm!:-)

közben én is megvilágosodtam:-)

2012. máj. 3. 19:57
 4/6 A kérdező kommentje:
és, ha elmegyek táppénzre, mert terhes vagyok, akkor az ez évi bérem ill fizetés+táppénz miatt számítódik a tgyás-om majd a gyed-em, ha jól értelmeztem. de ha a felettesemnek elmondom, hogy táppénzre megyek, ha terhes leszek, emiatt kirúghatnak?
2012. máj. 3. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:

felettesednek ne mond el, hogy majd táppénzre mész. ennyi. ha terhes leszel, védve leszel, nem rúghatnak ki, nyugodtan pihenhetsz otthon táppénzen, majd tgyáson, gyeden... :)


most nem tudom hogy számolják a tgyást, mikor annak idején én elmentem akkor az előző évi fizetés volt az alapja

2012. máj. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

most még az jutott eszembe, hogy ha 9 év után felmondanak nekem, akkor 2 hónap végkielégítés jár + 50 nap felmondási idő. ezalatt állományban vagyok, tehát a biztosított viszonyom is megvan plusz a tgyás, gyed keretem is 'ketyeg'. ebben az esetben, ha felmondanak és én azalatt leszek pocakos, míg állományban vagyok, de már felmondtak nekem elmehetek táppénzre kismamaként????? lassan 2.5 hete vagyok itthon, műtét utáni lábadozás, aztán a kislányom betegedett meg, a héten szabin voltam és most a kisfiam lett beteg, igencsak esélyes, hogy jövő héten sem tudok menni...

2012. máj. 5. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!