Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed után kell adóbevallást...

Gyed után kell adóbevallást beadni?

Figyelt kérdés
Tavaly január 1-től október 2-ig gyed-en voltam, október 3-tól december 31-ig gyes-en. Kell idén adóbevallást beadnom? Mert egyébként nem is kaptam postán azt a szürke borítékot.
2012. máj. 3. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell. Adóbevallást mindig kell csinálni. Ha nem kaptál adó csomagot, akkor a helyi APEH-be bemész, és ott adnak.
2012. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem volt mellette más munkád akkor nem kell!

Én gyesen vagyok és csak a gyest meg a cs.pótlékot kapom,én megkérdeztem az apehot és azt mondták hogy nem kell.

2012. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Kell bizony!

Adóbevallást akkor nem kell csinálnod, ha egyáltalán nem volt adóköteles jövedelmed, pl. január 1-december 31 között gyesen voltál, és nem dolgoztál mellette- ekkor nem kell.


Viszont a gyed adóköteles jövedelem, és mint ilyet, be KELL vallanod.

2012. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Ezt találtam.Ez alapján kell.

[link]

2012. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kell! A Gyed után kell, a Gyes és a Családi pótlék után nem kell!
2012. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyeDről kell adóbevallás, a gyeS amiről nem kell bevallást készíteni. jan1-okt2ig a gyed benne van, a mák valószínű a gyesről küldött neked igazolást(vagy nem), én idén már nem kaptam a gyesről sem igazolást, csak azom volt, előző évben kaptam.


Az NAV honlapjáról is leszedheted a bevallást, keretprogramot 1153as bevallás, abev java, pár perc alatt lent van, és súg a program, hogy mit hová miért kell írni. Nem is enged tovább menni, ha nem jól töltöd. A válasz boríték miatt érdekes amúgy csak:), ha neked kéne fizetni, akkor a csekket külön kell intézni.

2012. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem is az rémlett, hogy csak a gyes után nem kell adóbevallást beadni. Csak megzavart, hogy miért nem kaptam akkor adóbevalló csomagot (szürke boríték), mint eddig minden évben.
2012. máj. 4. 08:35
 8/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Köszönöm szépen a 0%-ot!!!!!!!!

Ha nem láttátok volna a 4-es válaszomban kijavítottam hogy kell adóbevallást csináltatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves második, én a harmadik válaszoló vagyok, és látod, annak ellenére 58%-ban hasznos csak a válaszom, hogy elsőre is jót írtam:)

Ne foglalkozz a pontozással, nem éri meg:)

2012. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!