Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED-et igényelni kell vagy...

A GYED-et igényelni kell vagy folyósítják automatikusan? Ha igényelni kell meddig kell beadni az igénylést és hova?

Figyelt kérdés
A GYED-et igényelni kell vagy folyósítják automatikusan? Ha igényelni kell meddig kell beadni az igénylést és hova? Köszönöm!
2012. máj. 4. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Igényelni kell az oep-nél, visszamenőleg max. 2 hónapra tudod kérni. Járni csak akkor jár, ha meg van a megfelelő biztosítási időszakod, az összege pedig függ a jövedelmedtől.
2012. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyedet az igénybejelentéstől visszamenőlegesen nem 2, hanem 6 hónapra lehet igényelni.


2 hónapra a gyest lehet.

2012. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Húhhh, köszönöm a válaszokat. Kicsit elcsúsztam az igényléssel, mert 10-én lesz fél éves a lányom, de akkor jó hogy visszamenőleg is lehet...

Szülésig kb 1 hónapon keresztül táppénzen voltam, utána tgyás, és akkor a gyerek fél éves korától van a gyed, ugye?

2012. máj. 5. 06:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem csúsztál ki, a szülés után 168 napig jár a tgyás, és utána indul a gyed, vagyis akár év végéig is kérheted még:)


És ha a munkáltatód tb kifizetőhely, akkor oda kell beadni az igénylést is.

2012. máj. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!