Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha május 21-én lejár a munkané...

Ha május 21-én lejár a munkanélkülim, de június 1-vel kezdek az új munkahelyen, akkor megszakad a munkaviszonyom? Befolyásolja ez a későbbiekben a gyedet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, nem szakad meg. A munkaviszony csak akkor nem folyamatos, ha 30 napnál hosszabb megszakítás van benne. Ez abszolút folyamatos.
2012. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit helyesbíteném a válaszomat, mert elírtam:) Nem a munkaviszony, mivel munkanélkülin voltál, hanem a biztosítotti jogviszony, de a lényeg nem változik. A jogviszonyod folyamatos.


A gyedet csak a nem folyamatos biztosítottság befolyásolja, az is csak annyiban, hogy bár a megszakítás előtti napok a szükséges biztosítotti időbe beszámítanak, a megszakítás előtti jövedelem az ellátás összegének megállapításánál nem vehető figyelembe.

De nálad erről sincs szó:)

2012. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!