Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan altatjátok éjszaka...

Ti hogyan altatjátok éjszaka a gyermeketeket? Hogyan lehet leszoktatni róla, hogy ne úgy aludjon el, hogy simogatjuk a fejét?

Figyelt kérdés
Az apukája altatja este, és máshogy nem hajlandó elaludni, csak úgy, ha az apja simogatja a fejét. Mivel lentebb lett rakva a fekvő felület, így már eléggé mélyre kell hajolni, és fáj tőle a gerince. Le kellene szoktatni valahogy erről, de fogalmunk sincs, hogy hogyan? Ti hogy csináltátok? 8 hós
2012. máj. 21. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha rácsos a kiságya, akkor mellé tud ülni, és a rácsok között benyúlva simogatni a fejét...ez egy kicsit gerinckímélőbb megoldás.

Én is hasonló problémával küzdök, az elalvás megy, de ha éjjel felkel (szerencsére ritkán) akkor simogatni kell a fejét, vagy a popsiját. Szerintem kíméletesen erről még nem lehet leszoktatni, próbáltam, hogy csak mellette állok, néha egy kicsit megsimogatom, de nagyon sírt, megsajnáltam. Szerintem csak úgy lehet, hogy a mai naptól nem simogatjátok, csak ott vagytok mellette, néha megsimizitek, és megvárjátok míg elalszik egyedül, és ezt következetesen minden este. Nincsen humánusabb megoldás szerintem sajnos.

2012. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor marad a széken ülve simogatás. Azt sem akarom, hogy órákig sírjon. Sajnálnám szegénykét. De vajon mennyi idős korában lehet leszoktatni róla?
2012. máj. 21. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

egy időben az én lányom is rászokott de hamar észrevettem ,igy a popóját kezdtem simizni aztán szépen rövidítettem az időt míg most már megsimizem betakarom és már ki is jövök.

a nagylányom viszont jól el lett rontva kézben aludt még 9hósan is elég sok könny árán de leszokott róla, kijövök bemegyek megnyugtatom nála ez jött be.

2012. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek mellé a földre, nem fog fájni a hátatok. :) Szerintem nem kell erről egy csecsemőt leszoktatni, felteszem, kamaszként mér nem fogja igényelni. :)

Én a 2 évesemnek is fogom a kezét, úgy altatom, nem érzem problémának.

2012. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

és most miért kellett lepontozni?

azt kérdezte a kérdező


"de fogalmunk sincs, hogy hogyan? Ti hogy csináltátok?


leírtam nálunk ez jött be sima hiszti volt,3órákat altattam és mikor leszokott róla meg tudtam nézni egy filmet és láss csodát még sex-re is volt időnk sőt még kistesót is csináltunk.

és most hogy a kistesó is alszik még több a sex.

micsoda egy lotyó vagyok.

a kérdezőnél meg egy rossz szokás és már fárasztó és fájdalmas nem lesz baja a bébinek hogy most mást kell megszoknia.

2012. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Nálunk is van szex meg kistesó is, csak épp alvástréning nem, nem tudom, hogy függ össze a kettő...
2012. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én nem pontozlak le mert más a véleményed

a kérdező kérdezett nekünk ez jött be 2nap alatt bevált.

ettől még lehet simizni-fogni a kezet senki nem tiltja de egyszer annak is vége szakad nem?


most sem bömböl a 6hós eszik beteszem az ágyba megsimizem mosolyog! betakarom becsukja a szemét és alszik,ha meg felriad nyilván átmegyek megnézem mi a gond ki is veszem.

a most 6éves lányomat 15kilójával órákig cipeltem-sétáltunk mert nem akart máshogy aludni,akkor sem hagytam órákig bőgni bementem megnyugodott és aludt egy este kb 4*mentem be másnap 3* harmadnap aludt. és azóta is,és nem volt probléma mikor elhagyta a pelust vagy ment oviba,28gyerekre 3ember van és 6kéz.

az meg privát mázli hogy otthon van apa a miénk 3műszakozik és nincs itt,de ez az én problémám.

és mi lesz ha apa gerince-türelme nem bírja tovább? akkor is el fog aludni.

tényleg nem akarok vitázni ezen,csak egy tipp volt.

2012. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! ÉN mindenkit felpontoztam, de mint mindenki tudja, van akinek az a hobbija, hogy nyomja ész nélkül a pirosat...

Megpróbáljuk leszoktatni róla, ki fogjuk próbálni az általatok javasoltakat. :)

(Igaz, hogy a férjem általában nappalos, de mivel 24 órás készenlétben van egész éveben kivétel nélkül, így nekünk sem egyszerű. Pl. tegnap este fél 10-től is bent kellett lennie hajnal 3-ig... Szerencsére be tudtam vele menni, így hamarabb végzett. Reggel 6-ra ment vissza ugyan úgy dolgozni, és túlóráznak is. Bocsánat az offért.)

2012. máj. 22. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!