Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan...

Van még rajtam kívül olyan lány/nő, aki egyszerűen nem szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Kiskoromban pedig rengeteget babáztam, szinte csak azokkal játszottam, tehát azt sem mondhatjátok, hogy gyerekként rosszul szocializálódtam. De ha egyszerűen gyerek kerül a közelembe, legszívesebben a falramásznék. 5 percnél tovább nem bírom velük, nem tudok velük elgügyögni, nem tudok "lesüllyedni" az ő agyi szintjükre, nem bírom tenni a jópofit a szülőknek sem, hogy "jaaaaaj de cuki kis manóóóócskaaa"...a hideg ráz az ilyen dolgoktól...rengeteg korombeli imádja a gyerekeket, naphosszat elgögyörészik velük, ha meglátnak egy kisbabát sikoltva óbégatnak, hogy milyen tündéri...én meg abszolute nem...nem tudom elfogadni, hogy sok nő abban éli meg női mivoltát, hogy gyereket szül...egyszerűen viszolygok a gondolattól is. Tudom,sokan írjátok majd, hogy előbb utóbb meggondolom magam...de akkor miért van, hogy sok kortársam már most agyon ajnározza a gyerekeket? én egyszerűen nem szeretem őket, és ha ezt így nagyobb társaságban felvállalom, egyből lehurrognak...miért fáj az embereknek, hogy én másban látom a céljaim? miért baj hogy én nem gyerekneveléssel akarom eltölteni a fél életem?!


20/L


2009. jún. 29. 21:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
44%
És ha megöregszel, ki fogja rádnyitni az ajtót?
2009. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

nem baj. vagy meg fog változni ez a nézeted vagy nem. ha nem változik majd leszel egy mamutcégnél vezérigazgató:-) még mindig jobb mint kényszerből bevállalni a gyerket mert "a társadalom ugy kivánja meg" mint szülnél egyet és nem szeretnéd.

Te legalább tisztában vagy magaddal.

de azért ha jön a "nagy szerelem" lehet megváltoznak a dolgok:-)

2009. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
42%

Na nehogy már azt találd ki, hogy a társadalom kívánja a nőktől, hogy gyereket szüljünk???!!!

Azért szülünk, mert erre születtünk.

Na persze ez arra nem vonatkozik, aki nem szereti a gyermekeket.

Vajon, kedves kérdező, te önmagadat mennyire szereted?

2009. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Semmi gond nincs ezzel, nem vagyunk egyformák. Ilyen vagy és kész, ettől még lehetsz értékes ember és élhetsz teljes életet, a saját értékrended szerin. A párod, a családod és a barátaid nyilván ezzel együtt fogadnak el és szeretnek. De Isten őrizz hogy véletlenül teherbe ess, mert nem szeretnék annak a kisbabának a helyében lenni akinek így gondolkodik az anyukája. Uh légyszíves hatékonyan védekezz, ez a legjobb amit tehetsz!!!
2009. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%

én is így voltam, mint te :)) gyerek életemben nem volt a kezdemben, idegesítettek, nem értettem minek egy nőnek egy kis ordító szarzsák

Imádtam a munkámat, vezető pozícióban dolgoztam és úgy éreztem soha nem akarok gyereket (a férjem nagy bánatára) - aztán egyszer, 28 évesen bekattant valami az agyamban és mondtam a férjemnek, hogy MOST. Azt hitte, hogy viccelek :)) Most már egy 3 hós kis manócska szuszog mellettem, és nem is tudom elképzelni nélküle az életemet - nagy-nagy, sírva nevetős, gyengéd szerelem anyának lenni - nem tudja milyen ez, akinek nincs gyereke.

Nem akarlak rábeszélni, felesleges, mert engem sem lehetett volna - van akinek meg kell érnie az anyaságra, nem szabad siettetni, erőltetni.

2009. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
3%
hu .... e pi....ak!!
2009. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%

Nálam is dettó úgy történt, mint az utolsó válaszolónál, csak nálam 32 évesen "kattant be" :)

Amúgy meg a saját gyerek teljesen más, mint a mások gyereke!! Tapasztalatból mondom!

Az anyaságra meg kell érni, ill. kell egy megfelelő társ, akivel szeretitek egymást, és tudod, hogy őrá számíthatsz. Hidd el, egy idő után érezni fogod, hogy most már ideje "megszaporodni"... ;)

2009. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

hm, megoszlanak a vélemények :)

hogy mennyire szeretem önmagam? hm, nincsen kisebbségi komplexusom, jóban vagyok a világgal, nem marcangolom önmagam...tudom, hogy valahogy én is megszülettem, vállaltak a szüleim...ezt az utat választották.

amúgy meg, szerintem van abban is ráció, hogy a gyerekvállalás társadalmi elvárás is (pl. "Jaj kedves lányom , szülj már nekem egy unokát! " vagy "Ennyi ideje házasok, mér' nincs még gyerekekük?!")...oké, hogy a természet a nőkre hagyta a szülést, de szerintem lehet választani, hogy akarom-e avagy sem.

azt is tudom, hogy még meglehetősen fiatal vagyok ilyen kijelentésekhez a 20 évemmel, csak mint fent is kifejtettem, az ismerőseim 90% (lányok) odáig vannak a gyerekektől..és csupán ezért merült fel bennem a kérdés.

várom a további válaszokat :)

2009. jún. 29. 22:45
 9/34 anonim ***** válasza:
83%

szia!


én ugyanígy éreztem 23éves koromig. ha a közelembe került egy gyerek,odébbmentem,el sem tudtam képzelni,mi a fenét lehet kezdeni velük?? aztán a legjobb barátnőm terhes lett,megszületett a keresztlányom,és amikor először a kezembe fogtam minden megváltozott :))


most várom a 2.babánkat :)


szóval lehet h ha közeli hozzátartozónál lesz baba megváltozik a véleményed.

egyébként meg valóban fiatal vagy,érd el a céljaidat,lehet h 10 év mulva hirtelen úgy érzed: most már csak egy kisbaba hiányzik a teljességhez. meg persze ehhez kell egy férfi,akinek szintén egy kisbaba hiányzik majd a teljességhez :)


én is 30 évese szültem az elsőt

2009. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

Múltkor volt egy riport azokról a nőkről, akik elszántan kiállnak amellett, hogy nem szülnek gyereket.

Ebben a riportban merült fel az, hogy önzőség-e, ha valaki nem szül, csak mert a csaját karrierjér előrébb valónak tartja, vagy egyszerűen csak nem érzi magában az "anya gént".

Ugyanakor az is felmerült, hogy az vajon mi, ha valaki azzal a jelmondattal szül gyereket, hogy "Öreg koromban ki fogja rám nyitni az ajtót". És ez nem butaság, nézzétek meg, hogy a kérdére elsőként választ adó mit írt... Ezt az elvet én nem tartom jónak, hát milyen már? Különben sok gyerek van, aki- akár neveltetése ellenére- rá sem nyitja az ajtót idős szüleire... Ez az indok tehát nem helytálló, mondhatnám azt is, hogy hülyeség.


Nem gondolkodunk egyformán, szerintem az a lényeg, hogy ki tujdjunk teljesedni- akár gyerekkel, akár egy sikeres munkahellyel, akár egy álatmenhellyel az élen.

A gondolataiddal nem vagy egyedül, és nincs igaza annak, aki leszól- csak mert nem gügygsz minden szembe jövő kisgyereknek.


Én sem vagyok gügyögős, és nem is tudok mit kezdeni egy kisgyerekkel, de biztos más lesz egy közös baba a párommal- majd vagy 10 év múlva :)

23/L

2009. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!