Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak akkor vásároltato...

Tényleg csak akkor vásároltatok a babátoknak bármit, mikor már tudtátok, hogy terhesek vagytok, sőt csak a terhesség előrehaladtával?

Figyelt kérdés
Vagy van valaki,aki már előbb is elcsábult?
2012. jún. 2. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tényleg csak miután megszületett. Ajándék kinőtt ruhákat kaptunk, azokat kimostam, de vásárolni a férjem vásárolt először, anyósi díszkísérettel.

Aki babonás, az babonás, nincs mit tenni.

2012. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
az első terhességemnél amikor az orvos megállapította a terhességet utána bementünk egy bababoltba és vettünk neki egy kis ruhát.Valahogy jó volt látni milyen pici és akartunk neki vmi ajándékot.A másik kettőnek első trimeszter utn kezdtem vásárolni.
2012. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mi akkor kezdtünk el vásárolgatni, mikor kiderült fiú lesz vagy lány?

Szülés előtt mindenképpen jó azért ha megvesz az ember pár dolgot, mert nem szülés után kell rohangálni érte, ill. ezeket ki is kell mosni, vasalni, és nem biztos h hatalmas pocakkal már az ember vasalgatni fog....

2012. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Amikor kiderült, hogy terhes vagyok.A szülésig meg is volt minden
2012. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30 hetes terhesen kezdtem el vásárolni. Meg lett minden.
2012. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6 hónapos elmúltam amikor elkezdtünk vásárolni,akkor kérdeztem meg,hogy milyen nemű lesz!
2012. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A harmadikat várjuk, mindnél azután kezdtem venni ezt-azt,miután kiderült félidősen,hogy fiú-k.
2012. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Még terhesség előtt vettünk egy pár dolgot ami épp megtetszett.
2012. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

első terhesség előtt azért rizikós, mert:

1. Nem tudhatod, mennyire vagy termékeny, mennyi időbe telik, mire teherbe esel, vagy nincs-e véletlenül valami betegséged, ami akár évekig is gátolhatja a teherbeesést

2. Ha megfogant a baba, az első trimeszterben elég sokan elvetélnek, akkor meg milyen érzés lesz már az eü. kaparás után a kórházból hazamenve a sok kis ruhát nézegetni?!

Az emberek óvatosak, hajlamosak a pesszimizmusra, ami nem baj, érthető dolog. De az is benne van a pakliban, hogy sajnos akár az utolsó pillanatig történhet valami a magzattal, és hirtelen minden, amit addig megvásároltál, értéktelenné, sőt, kellemetlen érzések hozrdozójává válhat.

Az 1. gyermeknél félidőtől, a 2.-nál az első trimeszter után kezdtem vásárolgatni. Előtte volt egy vetélésem, amit akkor kaptam ruhácskákat, a vetélés után sírva pakoltam el...

2012. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Utolsó:

Aranyos vagy,hogy így kifejtetted,a kérdést pont ezek az álláspontok miatt tettem fel. A párommal beszélgettünk erről,és egyöntetűen úgy gondoljuk,hogy mi nem ezt a véleményt valljuk.

1. nem,a pesszimizmus nem normális, legalábbis szerintem semmiképpen sem,még akkor sem,ha be kell látnom,hogy ritka az,ahol nincs jelen

2. h elvetélsz/egészségügyi kaparáson veszel részt,vagy bármi történik akkor sírsz,összetörsz akkor is,ha a ruhák nincsenek ott.

3. ha évekig várni kell,hogy összejöjjön,akkor legalább ennyi öröm adja meg azt,hogy tudjuk,eljön az idő,hogy meg fog érkezni hozzánk a pici


Szóval mi igazából inkább úgy vagyunk vele,hogy természetesnek "kell" venni,hogy érkezik hozzánk,hogy minden rendben lesz és meg sem fordul a fejünkben az,hogy ez nem így lesz. Azzal,meg hogy babonából halogatunk,pont arra gondolunk,hogy "jajj csak nehogy baj legyen,inkább még ne.."


Szóval a kérdést azért tettem fel,hogy lássam,mi gondolkozunk-e furán és úgy látszik igen,egyelőre egyetlen hozzánk hasonló komment érkezett. :) De nem baj,véletlenül sem,tényleg csak a kíváncsiság vezérel.

2012. jún. 2. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!