Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérlet-tartózkodási hely...

Albérlet-tartózkodási hely bejelentése. Mit tudunk csinálni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk vissza ugyanabba az albiba, ahonnan másfél éve eljöttünk, tehát ismerjük és jóban vagyunk a tulajokkal. Már úgy mentünk el,hogy terhes voltam, most pedig már gyerekekkel jöttünk vissza. Ez egyáltalán nem is volt gond nekik, sőt még a tulaj mondta beköltözés elött,ogy na milyen jó lesz nekem, mert itt van a szomszédban bölcsi-ovi, minden, de konkrétan a bejelentésről-tartózkodási hely megjelölésről nem beszéltünk a rohanásban, majd gondoltam most,ha az első havi rezsit jönnek lerendezni. (ez még csak kb. 1 hét múlva lesz esedékes). A lényeg,hogy a hétvégén felhívtak telefonon,hogy vegyük le a postaládáról a nevünket,mert gonodolom hivatalosan nem akarják,hogy lássák,hogy mi itt vagyunk, meg hogy a postával is pereskedésben állnak vagy mi...ezt nem is értem pontosan, nem is ez a lényeg, de mondtuk,hogy azért 2 gyerekkel nem vagyok olyan mobilképes,hogy minden levelemért mondjuk be tudnék menni anyuékhoz vagy ilyesmi...Meg a páromnak céloztak arra,hogy hát ha be lennénk jeletkezve, akkor azért nem ennyi lenne, gondolom mert adózni kellene meg minden.

Na de ők pontosan tudták,hogy 2 gyerekkel jövünk, még mondta is a bölcsit és anya lévén ő is tudja,hogy csak úgy veszik fel a gyereket, ha oda is tartozik...Aláírtuk a szerződést egy bizonyos havi bérleti díjjal 2 havi kaucióval, hogy amennyiben 1 éven belül elmennénk, nem jár vissza kaució. Nem akarok egyébként innen elmenni, de most akkor ők csinálhatnak bármit? Mármint sztetek próbálkoznak,hogy ha be akarunk jelentkezni, akkor fizessünk többet? Mi hogy működik ilyen téren és valóban,ha mondjuk tartózkodási helyként megjelölnénk ezt a helyet és annak ugye nyoma van a lakkcímkártyán, akkor rájuk száll az Apeh és bajba kerülnének? Így összefutnak a szálak?

Remélem érthető voltam, ha vki tudja ez hogy működik, az írjon! Nekünk fontos lenne a tartózkodási hely vagy bejelentés, de akkor miért nem az elején modták,hogy hát nem ennyi lesz...szerződés van az összegről, mit csináljunk, mit mondjunk nekik?


2012. jún. 4. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudom, hogy működik a a dolog, de ezt sajnos az elején kellett volna tisztázni. Mondjuk ilyen esetben nem lenne korrekt a kauciót visszatartani, ha mégis költöznétek.
2012. jún. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Mikor másfél éve elköltöztetek akkor be voltatok jelentve??

Én a 3. albérletemben vagyok, és eddig mindegyikbe be voltam jelentve ideiglenesen, és eddig egyetlen főbérlőm se adózott!

Ahhoz hogy az APEH-nál bebukjon, ahhoz szerintem valakinek szólni kell nekik, mert egyébként nem veszik észre.Azért mert te a lakásban vagy, az nem jelenti, hogy fizetsz is, mert ugye lehetsz ismerős is.(mi is mindenkinek ezt mondjuk)

Szóval nem értem...gyerekekkel vagy, és nem engedik hogy bejelentkezz???Tényleg az mindenhez kell már..

Meg azért mert be vagytok jelentve, ne hogy már többet kérjen..

Állj elé és mond el a tényeket, ha nem tetszik, akkor pedig közöld hogy már indulsz is a megfelelő szervhez a bérleti szerződéssel ha nem adja vissza a kauciót, mert nem ebben állapottatok meg!!

2012. jún. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem futnak így össze a szálak, mert ha te is és a tulaj is azt mondjátok, hogy szívességi lakáshasználók vagytok, akkor nincs adófizetési kötelezettség.


Viszont tekintettel arra, hogy van egy érvényes bérleti szerződésed, így bármikor bemehetsz az Önkormányzathoz, és kérheted a tartózkodási hely megállapítását, hiszen azzal, hogy a tulaj aláírta a bérleti szerződést, hozzájárult ahhoz, hogy ott lakjatok.


Attól, hogy valaki valahová be van jelentve, még az adóhivatal nem fog vizsgálódni.


Ahhoz nincs joga, hogy a bejelentkezés miatt több pénzt kérjen, hiszen van egy érvényes szerződésetek, amit csak közösen módosíthattok, ő egyoldalúan nem. Viszont ha ő mond fel, akkor visszajár a kaució.


És minden adu a kezetekben van, mert ha bármit lépni akar, akkor is ti vagytok kedvező helyzetben, a jogszabály ebben az esetben benneteket véd.

2012. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, én is úgy gondolom,hogy azért,mert látszik a lakcímkártyán a tartózkodási hely és az önkormányzat tud róla, azért az Apeh nem nyomoz utána. csak ha esetleg ezt nem tudom majd velük elhitetni?

Bár még fogalmam sincs ők mire gondoltak, majd csak hétvége felé jönnek a pénzért és akkor beszélünk erről, de az,hogy még a postaládára sem rakhatom ki a nevem, az elég nonszensz,nem?

Mégyegyszer köszi, ha tud még vki, az írjon!

2012. jún. 4. 09:54
 5/5 anonim válasza:
ha tartózkodási, vagy akár állandóra bejelent, az APEH tojik rá. tapasztalatból tudom
2014. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!