Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy minden...

Tényleg igaz, hogy minden családban a legkisebb gyerek a kedvenc?

Figyelt kérdés
Többen mondták ezt, hogy náluk így van, és volt aki azt állította ez mindenkinél így van. Tényleg? Nálatok is? Nekem például apám mondta azt, hogy a húgom a kedvenc, mert ő kisebb (15 év van köztünk és más az anyánk). Ez azért rosszul tud esni. Én nem szeretnék majd különbséget tenni a gyerekeim közt, igaz nekem még csak 1 van.
2012. jún. 4. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor igaz. Mi is ketten vagyunk tesók, én vagyok az idősebb. Rólam kismillió kép készült, vittek ide-oda nyaralni, egyszóval újdonság voltam. Aztán megszületett a tesóm mikor én 4,5 voltam. Róla nincs ennyi kép, nem volt már olyan "érdekes", de valahogy jobban szerették. Elkezdtek hozzá hasonlítani engem (nagyon a kisebbhez? értelmetlen...) anyukám is sokkal többet szeretgette őt, jobban szerette, mint engem. Egyedül apám próbálta ezt ellensúlyozni, ő ugyanúgy szeretett mindkettőnket.
2012. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyot*
2012. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a legnagyobb a "kedvenc" ha lehet így fogalmazni,de csak mert folyton kiharcolta a plusz foglalkozást,és most így néz ki. de már rajta vagyunk,h javítsunk a dolgon,mert jön az újabb kis tesó,és megint nagyon kivan


lehet h nálatok nem azért ő a kedvesebb apukádnak mert kisebb hanem mert esetleg az ő anyukáját jobban szereti mint a tiédet szerette..


alapból nem lenne szabad h bármelyik kedvenc legyen.. már én is bántam h az érzékeny kis lelkére hivatkozva annyi mindenben elkapattam a kisfiamat..

2012. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Izából érdekes dolog ez, nagyon sokáig én voltam a minden, én is késői gyerek vagyok apukámnak, a húgom meg pláne. (Az én anyámmal és a húgom anyjával is sok köztük a korkülönbség.) Szóval eleinte én voltam tényleg a világ közepe, és rendjén is van, hogy ő a kisebb, meg vele együtt élnek, meg minden, én már felnőttként nem is várok el semmit, csak maga a kijelentés esett rosszul. Rokonoknál voltunk mikor mondta, ott is megjegyezték hogy mondhat ilyet.

De párommal is azt mondta, hogy náluk is a húga a kedvenc, és hogy ez így van mindenhol. De mondom másoktól is hallottam már.

2012. jún. 4. 10:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyek vagyok, de a férjeméknél a nővére volt az etalon, nagyon keményen éreztették vele, hogy ő sose lehet olyan, mint a csúcsszuper nővére :S Ez a mai napig így van, pedig rendes és jó ember a férjem, a nővére meg egy ***. Mégis egyértelműen őt favorizálják a jobban.


Nálunk két gyerek van, a lányom 4 a fiam 2,5 éves. Teljesen mások és máshogy is szeretjük őket, de nem jobban vagy kevésbé.. hanem egyszerűen másféle törődést igényelnek, mert más a szeret nyelvük. Mindkettőt imádjuk, feltétel nélkül. A nagyobbik egy hajszállal talán közelebb áll a szívemhez, de rettentően vigyázok rá, hogy ez feléjük semmilyen módon ne jöjjön át (talán egy picit túl is kompenzálom a fiamat emiatt).

A nagyszülők részéről sem tapasztalunk ilyesmit szerencsére. A férjem nővérének két fia van, már iskolások (félrenevelt kis majmok). A lányom az első lányunoka, ezért imádják, a fiam pedig egyszerűen olyan kis szeretni való egyéniség (ráadásul rajong a papáért), úgyhogy ő is belopta magát a szívükbe nagyon. Anyukámnak is ők az egyetlen unokái, úgyhogy ő meg azért imádja őket. :)

2012. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a középső a "kedvenc"- Apuka kedvence.


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sókristály ***** válasza:
100%

Anyunak is kicsúszott egyszer a száján, hogy van kedvence kettőnk közül. Viszont fogalmunk sincs, melyikünk az, pedig már régen felnőttünk. Én úgy éreztem, hogy a húgom az, Ő meg úgy, hogy én. Már abban sem vagyunk biztosak, hogy nem értettük-e félre anyu kijelentését, annyira egyformán kezelt minket mindig, sőt most is.

Nekem 5 gyerekem van. Ha pisztolyt tartanál a fejemhez, akkor sem tudnám megmondni, melyikük a kedvenc. Mindegyikük más karakter, és mindegyikükben vannak olyan tulajdonságok, amiben Ő a kedvenc. De mivel mindegyikükben van valami extra számomra, nem tudom rangsorolni Őket.

Szerintem sokan azért érzik úgy, hogy a kisebb testvérük a kedvenc, mert neki abban az időszakban életkorából adódóan több figyelem jár. És a gyerek már nem emlékszik rá, hogy vele milyen volt anya, amikor akkora volt, mint a tesója.

Például amikor a legnagyobb gyerekem iskolás lett, és délután tanulnia kellett, azt mondta nekem, hogy biztosan a kicsik a kedvenceim, mert azt csinálnak ovi után, amit akarnak. Viszont fordítva már nem működött a dolog. Amikor nagyobbacska volt már, és egy film miatt tovább fennmaradhatott, mint a tesói, eszébe sem jutott, hogy Ő lenne a kedvenc emiatt a kiváltság miatt.

2012. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyerekkoromban az öcsém volt a kedvenc. Szinte össze voltak nőve anyámmal. Amikor anyunak ezt szóvá tettem, azt mondta, hogy egyformán szeret minket...


Most nekem 2 gyerekem van, sógornőmnek 1. AZ ő fia a kedvenc anyóséknál, és ő a legkisebb. Bár szentül hiszem, hogy akkor is Ő lesz a kedvenc, ha születik újabb gyerek.

2012. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Apukámnak (amíg nem lettek új gyerkei) a húgom volt a mindene...aztán született 2 új (de ekkor szerencsére már nagy volt a tesóm, így nem hinném, hogy megviselte volna)

Anyu viszont mindig törekedett, hogy igazságos legyen, nála soha nem éreztük, hogy valamelyikünket jobban szeretné.

Nekem is 2 gyerekem van és bár a kicsi még csak 1.5 (amikor még puhák nem feleselnek és lehet őket puszilgatni) mindig törekszem, hogy ha puszilom a kicsit akkor a nagy se maradjon ki. Mind a kettőt egyformán szeretem és úgy látom, hogy a páromnál sincs kedvenc.

2012. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Votka válasza:
73%
Nálunk is az öcsém a kedvenc. És szerintem ez minden családban így van. Ha nem is vallják be titkon a kisebb a kedvenc.
2012. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!