Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Textilpelust használó anyukák:...

Textilpelust használó anyukák: mennyi a vízszámlátok? Mennyi volt a baba érkezése/textilpelus használata előtt?

Figyelt kérdés
Persze én is tudom becsülni, hogy kb. mennyi vizet használunk, de a gyakorlatban sokkal jobban látszódna, hogy konkrétan mennyi az annyi. Mi nem rég kezdtünk textilpelenkát használni, ezért még nincs összehasonlítási alapom
2012. jún. 4. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor anno Kushies pelusoztunk ugyanott voltunk mintha megvettük volna az eldobható pelust.


egy csomag pelenkát vettünk 30.000,- ez befektetésnek minősül és egy héten 3x mostam . meg a vegyszerek hozzá aromák . főleg akkor éri meg ha nem nagyon jártok el sehová . mi abbahagytuk a kushies-t mert totál felmarta a kislányom fenekén a bőrt pedig mindent betartottam.

szv. nem éri meg . környezetbarátabb talán bár csak ha a mosógép nem túl sok vizet és áramot fogyaszt.

2012. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekünk abszolút bejött. Olcsóbb megoldást is választottam, kevesebbszer is mosok egy héten. De végül is nem ez a lényeg, csak érdekelne, hogy másoknál ez, hogy alakítja a vízszámlát. (áram számla gondolom nem olyan nagy mértékben változik, de ha tudtok, írhattok azt is)
2012. jún. 4. 12:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként eljárunk, de azt is sikerül általában mosható pelussal megoldani. Ugyanúgy berakok pár váltást, csak nem kidobom a használtat, hanem pl. zacsiba légmentesen lezárom és elrakom, aztán otthon megy az áztatóvízbe. Pl. az utóbbi miatt is kérdezem, mert a mosógép fogyasztását meg tudom nézni, de fogalmam sincs mennyi vizet használhatok áztatással és ha kaki van, az előöblítéssel.
2012. jún. 4. 12:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik kénytelen leszek megvárni míg lesz saját tapasztalat. :(, kár
2012. jún. 4. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még nem született meg a babánk, de mi is moshatózni fogunk. Egy ismerősnél mindennel együtt 2-2.5 ezer volt a különbség, de ebben a víz és az áram is benne van. Ha az ember használ némi praktikát (öblítő nélkül, mosószerből is az olcsóbb magyar pelenka mosópor, mosószódával), akkor nincs nagy különbség a számlák között. A babánk valószínűleg örökli majd a nagyon érzékeny bőrt, ezért nem merült fel, hogy eldobhatóba csomagoljuk (rajtam a betéttől is pelenkakiütés, és véres felmaródás jön ki, apukája pedig nagyon ekcémás...).
2012. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, itt kiszámolhatod:)!

[link]

2012. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5. válaszoló: valóban, nálatok nem is kérdés a választás :), köszönöm az ismerős adatát


6. válaszoló: ezt a kalkulátort ismerem, csak azért nem tudok pontosat kiszámolni így, mert nem fix a mosás gyakorisága, akkor mosok, amikor összejött egy mosásnyi fehér (egyébként kb. 4-5 naponta) és mivel van mellette egyéb cucc is, nem tudom, hogy mennyi esik a pelusokra. a másik probléma, hogy a program nem számol az áztatóvízzel és azzal a vízzel, amit a kaki öblítésekor használok. ezeket nem tudom, maximum csak saccolni


Most egyébként kijött az első vízszámlánk, nem is olyan vészes. Még azt kell megnéznem, hogy előtte mennyit fogyasztottunk.

2012. jún. 6. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!