Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az MTA által engedélyezett...

Az MTA által engedélyezett kacifántos neveket már legalább 1 ember viseli? Vagy csak elméletileg adhatók?

Figyelt kérdés

ilyenekre gondolok például:


Pálos

Pamfil

Pantaleon

Páris

Paszkál

Patony

Patrícius

Pázmán

Pelágiusz

Pelbárt

Pellegrin

Pentele

Periklész

Perjámos

Petres

Petrik

Petróniusz

Petur

Petúr

Piládész



????



2012. jún. 7. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem , h ha nem nemzetiségi okokból kérik az adott nevet (pl. Hozéarmandó), petíciót kell beadni, h 50 ember (vagy nem tudom mennyi) szeretné még ezt a nevet-és akkor fogadják el.
2012. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sok olyan név van, amelyek régen használatosak voltak. Ezeket "nem vonták ki a forgalomból". Lehet, hogy már nem viseli őket senki, de valaha élt valaki, akit így hívtak.
2012. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

50 embernek kell még akarnia? És hogy gyűjtik össze az aláírásokat? És mi van, ha végül senki nem adja? :)


Második: Páris, Petúr, Periklész meg Piládesz tényleg volt valaha ;) Na jó, viccen kívül... ezek tényleg csak ilyen romantikus korból itt maradt nevek? Egyetlen (teszem azt) Petróniusz sem született az elmúlt 100 évben?

2012. jún. 7. 18:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell 50 embernek akarnia, elég egynek kérelmeznie. Ezeket egyedileg bírálják el. Hiába kérné pl 500 ember a Traktort, mint nevet, azt nem engedik. Viszont ha egyszer egy ilyen egyedi kérelem bekerül az engedélyezettek közé, akkor az onnantól adható.

Hogy melyik nevet pontosan mikor anyakönyvezték, arról nincs adat tudtommal. Csak a top 50-vagy 100?-névről készül minden évben statisztika - hogy melyik volt az adott évben a leggyakrabban anyakönyvezett név.

2012. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. jún. 7. 18:23
 6/13 A kérdező kommentje:
viszont ezeket mind kérvényezte valaki? vagy csak a 19. századi hagyományok miatt maradtak bent a nagykönyben?
2012. jún. 7. 18:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tehetek róla , de akkor is úgy tudom, h kell valamennyi számú kérelem ahhoz, h engedélyezzék. Nem tartom reálisnak, h bemegyek én, h a fiamat szeretném terminátor-nak hívni, és akkor úgy döntenek mondjuk, h hm, hm, nem is rossz , mehet. Ha meg nem engedélyezik, akkor kérvényezem, h legyen móricka...és ezt addig míg vmire rá nem bólintanak?? Hol van ez konkrétan leírva valahol?? Mert benne van a pakliban h tévedek, de azt látni szeretném.
2012. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Petúr kisfiú van,a múltkor olvastam a nők lapjában egy cikket,egyedülálló anyákról,az egyiknek így hívták a kisfiát.A Paszkál is elég elterjedt kezd lenni
2012. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt elolvashatod: [link]


Szó sincs mennyiségről.

2012. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pontosan, az újonnan bekerült neveket biztos, hogy viseli valaki, hiszen potyára nem kérvényezik őket. Mondjuk szerintem azt is meg lehet tenni, hogy csak simán beadja valaki a kérvényt, de nem is akarja semmilyen gyereknek sem adni, csak úgy, de ki csinálná ezt? Pénzbe kerül azért, nem is kevésbe, függetlenül attól, hogy elfogadják vagy elutasítják.

Azt sajnos nem lehet tudni, hogy melyik mikor került fel a listára, szóval lehet, hogy vannak közöttük olyanok, amik már nagyon régóta jelen vannak a magyar nyelvben, de néha észreveszem, ha bekerül valami új, mert elég sokat foglalkozom utónevekkel, szoktam követni a lista alakulását. Sokszor ledöbbenek egy-egy néven, hogy van, akinek tényleg ez a neve :D

2012. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!