Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, kaphatok...

Mit gondoltok, kaphatok gyermekvédelmi támogatást? Sajnos megszünt a munkahelyem. Juliustól már csak a családi pótlék 13700 és a gyerektartás 15000 Ft lesz a bevételem. Külön háztartásban élek a szüleimtől, egy szépen, általuk berendezett lakásukban.

Figyelt kérdés
Most már ők nyugdíjasak, nem tudok mindent tőlük kérni.Nem tünök szegénynek, de sajnos a berendezést nem tudom átváltoztatni sem ruhává, sem élelemmé, a többi sükségesről nem is beszélve. KIsfiam most 3,5 éves.
2012. jún. 23. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha egyedül neveled akkor igen.Úgy értem ha esetleg van párod is akivel együtt élsz akkor az ő jövedelmét is beleszámolják és akkor már nem esnétek bele.

[link]

2012. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nincs párom, ketten vagyunk a kisfiammal.

Köszi a választ!

2012. jún. 23. 16:12
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha megszűnt a munkahelyed gondolom munkanélkülit kapsz pár hónapig addig meg gőzerővel állást kell keresni.
2012. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

ha az egy főre eső jövedelem nem méri el a 39900 forintot, akkor jár.

De ez nem pénzbeli ellátás, hanem pl ingyen óvodai vagy iskolai étkeztetés, iskolásoknak ingyen tankönyv. Évente kétszer adnak pénzt, gyerekenként 5500 forintot.

1 évig jár, utána újra kell kérelmezni.


Ha már nincs munkád, akkor azonnal add be a kérelmet, majd menj el a munkanélkülibe segélyéért, aztán a családsegítőbe és kérj még a rendszeres mellé átmenetit is.

2012. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsaitokat!
2012. jún. 23. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Igen van olyan is hogy 1 évben 2x lehet igényelni.

DE a kérdező jogosult a rendszeres gyerekvédelmi támogatásra is amit havonta kap.Az összegét nem tudom.

2012. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
már évek óta nincs havi támogatás. tudom, mert nekünk is jár.
2012. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Nálatok lehet hogy nincs de nálunk viszont van!Úgyhogy ezt a kérdezőnek kell megérdeklődnie a saját önkormányzatánál.

Amúgy köszi a lepontozást.Az 1-es válaszomat szépen lepontozták.Biztos hülyeséget írtam meg linkeltem be.A beszólóst meg jól felpontozták,ő biztos hasznosabbat írt.Szánalmas.

2012. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a rendszeres gyermekvédelmi támogatás mellé nem jár havonta pénz.

az, hogy az önkormányzat jól áll anyagilag és tud ezen felül támogatást nyújtani, az egy dolog.

ráadásul egy internetes pontozás miatt kiakadni... ha jó kedvem lenne, akkor röhögnék rajta, ha rossz kedvem lenne, akkor meg sírnék a szánalomtól. de semmiképpen sem normális dolog.

2012. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, lehet, hogy nem jó ikont nyomtam meg, de mindenkinek hasznosnak itéltem a hozzászólását. Köszönöm szépen!!!
2012. jún. 24. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!