Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panel, legfelső szint,32 fok?...

Panel, legfelső szint,32 fok? Léghűtő?

Figyelt kérdés
3 hónapos a lányom. Ablak becsukva,ventilátor megy(persze nem a gyerekre) Redőny leengedve mégis meleg van. Használ valaki jégakkus léghűtőt? Kicsi a szoba 10 négyzetméter. Tudna pár fokot hűteni? Akinek van még jó tippje vagy tapasztalata írna?
2012. júl. 1. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van léghűtőnk. Egyszerűen kimondva semmit sem ér. Felesleges volt megvennünk, mert egy fokot sem hűtötte le a szobát. Pedig mi is kicsi szobába tartottuk. Most vettünk egy ventilátort, és sűrűn zuhanyzunk. Este/éjszaka pedig kiszellőzik a lakás.
2012. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Minket lebeszélt a szakember, léghűtő, mobilklíma szerinte csak pénzkidobás. Ha akartok csak rendes légkondit szereltessetek, mást ne. Tapasztalat: Mobilklíma 1-2 fokot hűt csak, és 1 kw áramot fogyaszt óránként. Azt ne.

Mi is szenvedünk 4.-en 8 hónapossal, éppen most 34 fok van.

2012. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nálunk is legfelső szint,most épp 33 fok van.Már meg lehet halni és mi lesz még?Még jó,hogy keleti fekvésű,a déli-nyugatit inkább el se merem képzelni:-(

Sajna szerintem csak a légkondi megoldás,de arra nincs pénzünk:-(Meg különben se költenék légkondira albérletben...Szóval szenvedünk.Főleg az idegesítő,hogy éjjel se hül le nem tudunk aludni aztán a melóba úgy megyünk,mint a mosott sz...

2012. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Közi. Akkor inkább nem veszünk. Marad a sötétítés és az ablak bezárása.
2012. júl. 1. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm receptje: egy nagy lepedőt teljese beáztat hideg vízbe, és utána ráköti, rágumizza valahogy a ventilátorra. Azt mondta hogy amíg el nem kezd száradni addig jó.

Mi még csak a ventilátornál tartunk. Családi ház, tetőtér, 29-30 fok. Gondolkodunk a klímán, de sajnáljuk rá a pénzt. Nem is azt amibe kerül, hanem amit elvisz az üzemeltetése. Tavaly kaptunk egy ablakba szerelhető mobilklímát, amit barátaink már nem használnak. Lehűtötte valamennyire a levegőt, tök jó volt, de "öröm" volt nézni hogy tekeri a villanyórát. 3 napig ment, azalatt felabált 2 havi áramköltséget. Idén nem engedtem a férjemnek, hogy beszerelje, inkább megdöglök a melegtől. Kisfiam aránylag jól bírja, Ő egy bugyiban és trikóban alszik, paplannal!!! takarózva, kislányomon egy napozó van össz-vissz a pelenkán kívül. Takarót nem tűr magán.

2012. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van léghűtőnk, hiába pakolom bele a jeget és a jéghideg vízet.. Semmit sem ér.
2012. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk teljesen bevált a mobil klíma: használtan vettünk megbízható helyről, nyaralóban használták, szinte új. 40 hetes terhesen nem érdekel a villanyszámla, ki nem bírnám 35 fokban a lakásban, ha meglesz a baba, akkor sem akarunk 25-26 foknál hidegebbet, ezt a hőfokot pedig tökéletesen tartja, nem 1-2 fokot hűt, pedig 50 nm2 a lakás magas polgári....és 40 ezerből megúsztuk. A villanyszámlához meg hozzáteszem, amit elnyaralnánk és elstrandolnánk.....ami idén kimarad, a héten tutira baba lesz :)
2012. júl. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És a mobil klíma kivezetését hogy oldottátok meg? Amúgy könnyű szülést és jó babázást.:)
2012. júl. 2. 07:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel nincsenek kicserélve a nyílászárok, régiek, ezért az üvegeshez elvittük a szárnyat (gondolom ki is lehet hívni, nekünk 5 tömbnyire van) és a klímához tartozó karikát, kivágta az üveget és beragasztotta a műanyagot, télre majd valamit kitalálunk.

Köszi! remélem így lesz.

40+2 hkm

2012. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a következőt szoktam csinálni?Kitárom nyáron éjjelente az összes ablakot,és ha nincs kint légmozgás(általában nincs),akkor minimum 3 ablakra rakok ventilátorokat,és nagyon jól lehűtik reggelre a lakást,olyan kinti 23-24 fokos külső hőmérséklet mellett benti 26-27 fokra,és napközbe se megy fel 28-29-nél feljebb.(tudom-tudom ez is meleg,de nem 33 meg 34.)
2012. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!