Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után milyen támogatásra...

Szülés után milyen támogatásra számíthatok és hogyan kell igényelni őket?

Figyelt kérdés

Jelenleg dolgozom, a bruttóm 125-130ezer körül van.

Szeretném tudni, hogy körülbelül mennyiből kell majd gazdálkodnunk, de nem tudom mikre vagyok jogosult, havi rendszerességű bevételek és egyszeri támogatások is érdekelnek.


2012. júl. 6. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tgyás a bruttód 70% ebből nem vonnak járulékokat,a gyed is a fizu 70%-a,de ebből vonnak nyugdíj járulékot,és szja-t.A tgyás 168 napig,jár a gyed pedig kétéves koráig.Ezekhezkell az elmúlt 2 évben ledolgozott 365 nap,a szülést megelőző évet veszik alapul az összeg megállapításánál.A családi 12200ft,egyedülállóként 13500,egyszeri anyasági 64125ft,2 éveskorától,3 éves koráig a gyes nettó 26000 körül van.
2012. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyasági támogatás 64e. Ft.


Tgyás és a családi pótlék jár. A tgyás kb. 70-80 e lesz, a családi fix 12.500.

A tgyás 6 hónapig jár, utána gyedet kapsz. Az nem tudom, mennyi lesz.

2012. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok,itt kitudod számolni

[link]

2012. júl. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magyar államkincstár honlapján tudsz nézelődni a családtámogatás alpontban. Tuti kapsz anyasági támogatást, ez egyszeri összeg kb 60 ezer volt két éve. Családi pótlék egy gyerekre 12 ezer. TGYÁS a szülési szabadság idejére jár, anno, mikor én szültem ez az előző két év bruttó átlagkeresetének 80%-a volt, aztán két éves korig jár a GYED ez a mindenkori öregségi nyugdíj kétszeresének 60% volt, aztán 3 éves korig GYES ez 28 ezer, de mindháromból vonnak járulékokat, és nem tudom TGYÁS és GYED számításban volt-e változás. Minden igénylőlap a honlapon van fent. Ha a munkahelyed TB kifizetőhely a TGYÁS-t és GYED-t náluk kell igényelned a honlapról letöltött igénylőlappal, a többi menjen a MÁKnak. Ha nem TB kifizetőhely minden esetben a MÁK az illetékes. A honlapot ajánlom figyelmedbe, ott mindent leírnak szerintem. Az önkormányzatnál kérdezd meg, amert van olyan település vagy budapesti kerület ahol adnak egyszeri támogatást, ez kb 20 ezer körül van, de ez önkormányzat függő. Úgy tudom még létezik a babakötvény, ennek papírjait majd megkapod, mert anyakönyvezés után nyitják automatikusan és kb 25-40ezer indulótőkét helyez el rajta állambácsi, amit későbbiekben ti is gyarapíthattok. Remélem tudtam segíteni.
2012. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!