Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha azt szeretnénk, hogy a...

Ha azt szeretnénk, hogy a születendő gyerekünk kettős vezetéknevű legyen, mi a feltétele?

Figyelt kérdés

Ha azt szeretnénk, hogy az édesanyja leánykori vezetéknevét és az édesapja vezetéknevét is viselje, annak mi a feltétele? Lehetséges ez? Pl így nézzen ki a gyerek neve: Nagy-Tóth Borbála.

A férjemmel házasok vagyunk. Pl.az én nevem így néz ki: Nagyné Tóth Erika. A férjem meghagyta rendesen a nevét: Nagy János

A gyerek lehet Nagy-Tóth Borbála?

(A nevek csak példák)



2012. júl. 16. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Lehet persze.
2012. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Igen, nálunk is Így van.
2012. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 16. 19:37
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Lehet persze, de majd a jövőbeli kis tesóknak már csak ilyen kettős nevük lehet.
2012. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Csak abban az esetben,ha ez be van írva a házassági anyakönyvi kivonatba!Ott van egy olyan rovat,hogy megjegyzés,és abba írják bele,hogy milyen formában szeretnék majd a gyermeket anyakönyvezni(ezt a házasságkötés előtt meg is szokták kérdezni,hogy bele tudják írni).Ha nincs,akkor az apuka vezetéknevét kapja.Nálunk apa neve volt csak az alternatíva,és így van benne:a születendő gyermek családneve:Kiss.
2012. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Én is úgy tudom, mint utolsó: házasságkötés előtt megkérdezik.
2012. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szóló két hozzászólóhoz. Nekünk is be van vezetve a házassági anyakönyvi kivonatba, mi lesz a gyerekek vezetékneve. Nézzetek utána a névváltoztatásnak, azt hiszem azt illeték ellenében engedélyezik, de nem biztos, hogy ez vezetéknévre is érvényes.
2012. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nalunk csak az en meg ferjem leendo nevunket kerdeztek meg!!! es meg mondtuk is a nonek,hogy a gyereket majd 2 vezeteknevvel szeretnenk majd,igy lehetseges e es azt mondta hogy nem. fel is haborodtunk ezen mikor mindketten a szulei leszunk.

ha jolemlekszem azt mondta hogy kotojelesen vegyem fel es akkor lehet a gyerek is ket vezeteknevu. mi ugy nem akartuk,ragaszkodtunk a hagyományhoz,hogy né legyek.

2012. júl. 16. 22:17
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is megkérdezték házasságkötés előtt, hogy mi lesz a születendő gyerek neve. Mivel nem tudtam, hogy ezt megkérdezik, akkor még tervben sem volt a gyerek, így nem gondolkoztunk rajta, automatikusan mondtam a férjem nevét. Aztán amikor jött a baba, eldöntöttük, hogy kettős vezetékneve lesz, visszamentünk az anyakönyvvezetőhöz, és csináltattunk új házassági anyakönyvi kivonatot, az új vezetéknévvel.

Mondjuk nekem is ilyen kettős a vezetéknevem, tehát kötőjellel, nem -né. De nem hiszem, hogy ha -né lennék, akkor attól ne lehetne a gyereknek kettős vezetékneve.

2012. júl. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

ha -né vagy nem lehet kettős vezetéknév, jól mondta a akvezető! csak ha meghagyod a neved vagy kőjellel veszed fel a férjedét.

és nem értem miért a jó válaszokat pontozták le a rosszakat meg nem!??

2012. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!