Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár nekem tgyás, ha a tavalyi...

Jár nekem tgyás, ha a tavalyi év alapján a szülést megelőző 2 hónapra nem kaphatok táppénzt, és nem is dolgozhatok?

Figyelt kérdés

December végén szülni fogok, már táppénzen vagyok 1 hete, és ott is kell maradnom szülésig, mert rossz a vérnyomásom meg a cukrom. A tavalyi évet alapul véve nekem csak november elejéig fog járni táppénz, onnantól a szülésig hátralevő kb. 2 hónapra nem. Az a kérdés mardos, hogy ha ki is fizetem egyénileg a tb-t arra a bizonyos 2 hónapra, akkor sem fog tgyás járni, mert nem biztosított időszakban, vagy táppénz folyosítás alatt, vagy azt követő 28 napon belül szülök?(a 2 éven belüli 365 biztosított nap megvan).

Nem szeretnék a tavalyi év miatt szívni, pláne, hogy 2 hónap miatt buknék hatalmasat.


2012. júl. 28. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, amit írtál, a munkaviszonyod megmarad, de nem volt egy év biztosítottság megszakítás nélkül, igaz?


Mivel a munkaviszonyod él majd annak ellenére, hogy nem kapsz táppénzt, így jár majd a tgyás, és utána a gyed is. A 365 nap mellett a biztosítottság ami kell hozzá, és ez élő munkaviszonnyal megvan.

Amit leírtál, hogy milyen időintervallumokon belül jár, az azokra vonatkozik, akiknek megszűnik a munkaviszonya, még az igénylés előtt.


Amúgy gyere el 28 nappal a szülés várható időpontja előtt tgyásra, így nem marad ki 2 hónap a bevételeidben.


A TB-t meg szintén csak akkor kell magad után rendezned, ha megszűnik a munkaviszonyod.

2012. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sikeresen megnyugodtam
2012. aug. 2. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!