Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megigényelhetem e már a...

Megigényelhetem e már a családi pótlékot, gyest?

Figyelt kérdés
Kisfiam különböző okokból eddig nem volt anyakönyvezve. Még mindig nincs a kezünkben az anyakönyvi kivonat, de lakcimkártya és igazolványa már van neki. Taj kártyánk sincs még. Elindithatom-e a gyest, csp-t, ugy hogy később mellékelem a hiányzó dokumentumokat?
2012. júl. 28. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajna kell a tajkártya szám...viszont ha még nem jött meg az nem baj, be kell telefonálni a tb-hez és ott megmondják neked mi lesz a száma, mi is így csináltuk, tehát még nem kaptuk meg de már tudtuk a számát.
2012. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jájj viszont az anyakönyvi fénymásolata kell, szóval addig nem amíg az nincs meg.
2012. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyakönyvi kivonatunk csak 3-4 hónap mulva lesz meg. Igy mondta az anyakönyvvezető. Azt nem lehetne valahogy megsürgetni? (külföldön született meg, ezért húzódik ennyire a dolog)
2012. júl. 28. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Te figyi, most utána néztem ezt találtam:


) a gyermek(ek) azonosításához szükséges érvényes személyazonosító igazolvány vagy a személyazonosság igazolására alkalmas más hatósági igazolvány (pl. születési anyakönyvi kivonat)


ezek szerint nem kötelező az anyakönyvit bemutatni, mert azt írja vagy személyi vagy más..


én a helyedben megpróbálnám beadni így maximum küldenek egy levelet a hiányos adatok pótlására, de legalább már be lesz adva, mivel csak két hónapra visszamenőleg fizetik ki.

2012. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!