Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Dominik név tényleg nagyon...

A Dominik név tényleg nagyon gyakori? Ez ( a név gyakorisága) nálatok kizáró ok?

Figyelt kérdés
Ez a "közös nevező" férjemmel, mindkettőnknek tetszik,csak az az 1 bajom van vele, hogy azt mondják gyakori...mondjuk én személy szerint 1 Dominikot ismerek.
2012. júl. 29. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon gyakori név.

A fiam csoportjába két Dominik is van és a többi csoportban is vannak.

De nem értem miért foglalkoztok mások véleményével? Ha nektek tetszik akkor miért ne lehetne Dominik?

2012. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gyakori név, igen, de ez ne legyen kizáró ok, hogy ezt adjátok a gyereketeknek. 3 barátnőmnek is így hívják a fiát. Amúgy nekem is tetszik ez a név.


39+4hkm

2012. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Felénk nagyon gyakori név.

Én ismerek 6 Dominikot. Egyikük 10 éves, 1 8 éves, a többi 5 alatti.

Nálam a túl gyakori nevek alapból ki voltak zárva. A lányom neve nagyon ritka, a fiamé azóta befutott, most már a névadási lista 15-20. helyén áll.

2012. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, amúgy meg mi van,ha egy nem túl gyakori nevet adok,és 1-2 év alatt "befut"??

Ha nem találunk mást,akkor ez marad,mert tényleg tetszik és mondjuk nálunk tényleg nincs olyan sok Dominik...

2012. júl. 29. 14:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen,elég gyakori.

Nálam kizáró ok volt a névadásnál a tömeg név.

Megfogadsz egy jó tanácsot,akkor kizárólag Ti ketten a pároddal döntötök a gyerek nevéről,senkinek sem a véleménye után kell a gyerek nevét adni.

2012. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam most ment át a barátjához Dominikhez, és az osztályukban is van még egy Dominik. Annak a beceneve Nikó, csak azért, hogy ne legyen keveredés.
2012. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2011-ben a hatodik leggyakrabban anyakönyvezett fiúnév volt Magyarországon.
2012. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nagyon gyakori. De ez ne vegye el a kedved sztem. Anyukám mesélte, hogy annak idején az én nevem sem volt túl gyakori, majd abban az időben úgy felkapták, hogy általános suliban is 2 volt belőlünk egy osztályban, a gimis osztályban már 3...
2012. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg gyakori. Na és? Ne törődj vele. Az én fiaimat Ádámnak és Dávidnak hívják, viszonylag gyakori a nevük, de engem egyáltalán nem érdekel, mert nekem viszont ezek a nevek tetszenek. Csak azért, hogy kiríjunk a tömegből nem fogok a gyerekeimnek olyan neveket adni (nem írok példát, mert nem akarom megbántani senkit), amik ritkák, de szerintem bűn rondák.
2012. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori felénk. De ez nálam sem kizáró ok. Nekem különleges nevet kapott a lányom, de nem azért mert ritka, hanem mert már évek óta beleszerettem ebbe a névbe. De ha a következő kicsi is lány lenne akkor pl. esélyes nagyon a Réka, fiúnál pedig 100 százalék hogy Milán lesz ami szintén nagyon felkapott név.
2012. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!