Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan igémyelhetem a családi...

Hogyan igémyelhetem a családi adókedvezményt, illetve igényelhetem-e a páromra?

Figyelt kérdés
A családi adókedvezményt visszamenőleg is lehet igényelni, érvényesiteni. Olvastam, hogy elvileg kinek jár, kinek nem. Én dolgozók, a barátnőm 18 éves, most érettségizett nyár elején, szeptemberíg jár neki a családi pótlék alanyi jogon, amit májusban a MÁK-nál a nevére irattunk, azóta ő kapja. Ő diákmunkákat csinál, nincs munkáltatója, az élettársam (egyező lakcímkártya alapján), és papíron az én eltartottam is. Ha jól értelmezem, rá kérhettem volna adókedvezményt. Nem? Másik dolog, ő 19 hetes terhes, nem tudtuk, hogy a 13. héttől lehet igényelni a magzatra, így visszamenőleg a következő ultrahang után megigényelem, ez biztosan jár, 10000 ft. Ha rá is még lehet igényelni, akkor 10000 ft, vagy 33000 ft jár, mert 2 eltartott van, de nem tudom, hogy kell ezt elintézni. A pénz minden esetre jól jönne.

2012. júl. 31. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:

kedvezményezett eltartottak után jár:

- az, akire tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékot folyósítanak,

- a magzat a várandósság időszakában (fogantatásának 91. napjától megszületéséig),

- az, aki a családi pótlékra saját jogán jogosult,

- a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély.

Mivel ez adókedvezmény, tehát a munkaviszonnyal rendelkező ember igényelheti.

Magzat után kell orvostól igazolás és azalapján jár, amit a munkáltatótól kell kérni. Visszamenőleg is jár, de azt csak az adóbevallással egyidejűleg lehet visszaigényelni.

2012. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor a barátnőmre visszamenően 4 hónapra hogyan tudom megigényelni?
2012. aug. 3. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!